Pts. Eyl 27th, 2021

 

 Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle hayata geçirilen,  Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği tarafından başarıyla yürütülen “Uluslararası Malatya Fotokamp” organizasyonu için büyük bir yemek şöleni ve plaket töreni gerçekleştirildi. 

 

 Fotokamp alanında,   Doğanlar Köyü tarafından yaklaşık 900 kişilik bir akşam yemeği organizasyonu gerçekleştirildi. Akşam yemeği organizasyonuna öncülük eden İşadamı Mustafa Kırteke, MAFSAD’ın yapmış olduğu bu proje sayesinde Levent Vadisinin daha çok tanınmaya başlanacağını belirtti. Köy sakinleri tarafından çok geniş katılımlı bir akşam yemeği gerçekleştirdiklerini söyleyen Kırteke, başta Doğanlar Köyü olmak üzere Levent Vadisindeki birçok köy sakininin de Fotokamp alanına gelerek yemeğe iştirak ettiğini,  fotokampta kalan ve ülkemizin birçok ilinden gelen katılımcılarla köy halklarının kaynaştığını söyledi. 

 

 Törene Danıştay Üyesi Bülent Kılınç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Müşaviri ve İlk Görme Engelli Bürokrat Kenan Önalan, Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, fotoğraf sanatçıları, birçok işadamı, Levent Vadisindeki köy halkları, MAFSAD üyeleri, ANKA Derneği, il içinden ve il dışından gelen yaklaşık 150 fotoğrafçı, STK’lar, kamu kurumu yöneticileri, proje sponsorları ve birçok davetli katıldı. 

 

  Yemek organizasyonunun ardından yapılan plaket töreninde emeği geçen birçok kişiye, bu organizasyonun anısına plaket takdim edildi. 

 

143

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir