Pts. Eki 18th, 2021

 

Aldığımız duyumlara göre öğretmenlere, konferans verecek kişinin adı ve konferansın konusu belirtilmeksizin Malatya Kongre ve Kültür Merkezinde hazır olmak zorunda oldukları, imza karşılığı bildirilmiş.

Öğrenciler, bu tür toplantılara zaten koyun sürüsü gibi sorulmadan taşınır.

Böyle olunca konferansı organize eden Yeşilyurt Belediyesi’nden gelen yazılı basın açıklamasının başlığı da konferansa ‘yoğun ilgi’ şeklinde oluyor haliyle. Zorunlu kılmasaydınız da yoğun ilginin doğallığına tanık olsaydık keşke. İşte Yeşilyurt Belediyesi’nden gelen o açıklama:

 

"Bir Destandır Çanakkale" Konferansına Yoğun İlgi

 

Çanakkale Zaferinin 100. yılı anısına Yazar Vehbi Vakkasoğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı "Bir Destandır Çanakkale" konulu konferansa Yeşilyurtlular yoğun ilgi gösterdi.

 

İmanın ve İnancın zulme galip geldiği Çanakkale Zaferinin 100. yılında Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen konferansa Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

POLAT, “YENİ TÜRKİYE, ÇANAKKALE RUHUYLA BESLENİYOR”

 

Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, "Yeşilyurt Belediyesi olarak eğitime verdiğimiz her destek bizim en değerli yatırımlarımızdır. Bugün Çanakkale Zaferimizin 100. yılını kutluyoruz.  Bizde bu anlayışla yazarımız Vehbi Vakkasoğlu'nu böyle anlamlı bir günde davet ettik. Geleceğimizin nesilleri olan çocuklarımızın Çanakkale Ruhunu öğrenmesi, anlaması ve nesilden nesile aktarmasını istiyoruz.  Çanakkale Zaferimiz Lazıyla, Kürdüyle, Türküyle hep beraber ortak iman gücüyle kazanılmış bir zaferdir. Bizlerde yeni Türkiye yolunda Çanakkale Ruhuyla beslenerek, daha nice zaferler kazanacağız inşallah. Ben bu anlamlı günde bizleri kırmayıp memleketimize gelen çok değerli yazarımız Vehbi Vakkasoğlu'na çok teşekkür ediyor saygılar sunuyorum" dedi.

 

VAKKASOĞLU, “ÇANAKKALE ZAFERİNİ KÜÇÜMSEMEK BİR GAFLET DEĞİL, İHANETTİR”

 

"Bir Destandır Çanakkale" konulu konferansa konuşmacı olarak katılan araştırmacı Yazar Vehbi Vakkasoğlu ise, "Çanakkale Zaferimizin 100. yılında şuan bu konferansa katılan ve salonu tıka basa dolduran Malatyalılar gerçekten beni çok duygulandırdınız. Görüyorum ki Çanakkale ruhunu çok iyi anlamışsınız. Ben buraya geldiğimde öğrendim Çanakkale Zaferinde resmi kayıtlara göre 157 Malatyalı şehit varmış. Resmi olmayan rakamları da tabiki bilemeyiz. Çanakkale Zaferini Küçümsemek bir gaflet değil bir ihanettir. Çanakkale kültürümüzün medeniyetimizin ve inancımızın şahlandığı bir destandır. Bu zaferin küçük gösterilmesine hiç birimizin müsaade etmemesi gerekir" dedi.

 

Konferansa gösterilen yoğun ilgiden dolayı duygulanan ve katılımcılara Çanakkale Zaferinde yaşanmış gerçek hikâyeleri anlatan Vakkasoğlu, kendisi gibi katılımcıları da duygulandırarak konferansına son verdi.

 

Konferansın ardından Malatya Valisi Süleyman Kamçı Yazar Vehbi Vakkasoğlu'na Yeşilyurt Belediyesi YEKSAM Yeşil Konak öğrencileri tarafından hazırlanan el emeği tabloyu armağan etti.  Gösterilen ilgiden fazlasıyla memnun olan Vakkasoğlu, hayranlarının kitaplarını da imzalayarak ilimizden ayrıldı. “

 

 

108

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir