Çar. Eki 28th, 2020

 

 

 

 

Türk Kızılayı tarafından 23 Nisan etkinlikleri kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Mavi Çocuk Festivali Ortak Değer Malatya Derneği’nin katkıları ile İnönü Üniversitesi’nde düzenlendi.

 

Festivale Malatya Beydağı Geçici Barınma Merkezi’nde kalan Suriyeli misafir çocuklar ve Sessiz Adımlar Spor Kulübü üyeleri, Türkiye Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı üyeleri katıldı.

 

Gün boyu süren festivalde çocuklar için çeşitli oyunlar, yarışmalar, etkinlikler, sucuk ekmek partisi, pamuk şeker ikramı ve etkinlik sonunda çocuklara çeşitli hediyeler sunuldu.

 

Mavi Çocuk Festivalinde Genç Kızılay, Bilinçli Gençlik Topluluğu, İzcilik Topluluğu, Engelsiz İnönü Topluluğu, Genç Tema Topluluğu, UNIFEB Topluluğu, Toplumsal Duyarlılık Projeleri Topluluğu, Çocuk Gelişimi Topluluğu, Fırsat Verirseniz Her Çocuk Başarır Ekibi’nin genç üyeleri minik misafirlerin her türlü ihtiyacı için aktif olarak görev yaptılar.

 

Van’dan gelen sanatçı Aziz Saydut da minik misafirlere Karagöz ve Hacivat gösterileri sunarak çocuklara mutlu saatler yaşattı.

 

 

AFAD İl Müdürü Mustafa Türker’n katılım sağladığı festivalde Genç Kızılay Genel Merkezini temsilen Malatya ilini Ziyaret eden Genç Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Furkan Kınık;

 

 

“13 ilde gerçekleştirilen ve ulusal çapta her geçen gün büyüyen Mavi Çocuk Festivali’nin üçüncüsünde çeşitli çocuk oyunları, hediye ve yiyecek ikramları ile her renkten çocuğun bir araya geleceği bu festival her yıl düzenlenecek ve her yıl daha da artan etkinliklerle büyüyecektir. Malatya ilinde ilk defa düzenlenen bu festivalde her renkten çocuğu görebilmek bizi de mutlu etmektedir.” diyerek festival kapsamında verdiği desteklerden ötürü Ortak Değer Malatya Derneği Başkanı Ergün Kılınç’a teşekkür belgesi takdim etti.

 

 

Teşekkür belgesini alırken söz alan Ergün Kılınç;

 

“Kurulduğumuz günden bu yana Malatya’nın sorunlarını kendisine dert eden ve sosyo-kültürel gelişimine katkı sunmaya çalışan derneğimiz Türk Kızılayı’nın etkinliklerinde de elimizden geldiğince destek olmaya ve iyilik yolunda safımızı belli etmeye çalıştık. Bundan sonra da her daim Kızılay ile birlikte faaliyet göstermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Etkinlikler sonunda tüm konuklara sucuk ekmek ikram edildi.

 

 

Pamuk şeker sunumu ile festival devam ederek gün sonunda Kızılay tarafından sunulan hediyelerin çocuklara dağıtılması ile sonlandırıldı.

74

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir