Paz. Eki 24th, 2021

DSCF1170

 

“Karaciğer Nakil Hastanesi Türkiye’nin övüneceği merkez”

 

CHP’li Ağbaba, Malatya’nın başarı hikâyesi olarak değerlendirdiği Karaciğer Nakil Hastanesi’nin Türkiye’nin övüneceği bir merkez olduğunu kaydederek, Dünya’nın ilk karaciğer Nakil Hastanesinin açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Karaciğer Nakil Hastanesinin açılmasını Anadolu’nun kendi içine kapanık bir kentinde,-Malatya’da bir başarı hikâyesi olarak değerlendirdi.

 

KİMSENİN YAPAMADIĞINI YAPTILAR

 

Ağbaba yaptığı konuşmada; “Anadolu’nun kendi içine kapanık bir kentinde, Malatya’da bir başarı hikâyesi anlatacağım. Malatya’nın ismini ikinci Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’den alan bir üniversitemiz var, bir de Turgut Özal Tıp Merkezimiz var. Bir grup doktorun, karaciğer nakil merkezini kuran başta Fatih Hilmioğlu, ardından bu konuda emeği geçen Sayın Cemil Çelik, önemli bir başarı sağladılar. Dünyada hiç kimsenin yapamadığı, beceremediği bir şeyi yaptılar, dünyada en çok karaciğer naklinin yapıldığı merkez hâline geldi. Burada huzurlarınızda bu başarı hikâyesini yakalayan Profesör Doktor Sezai Yılmaz’a arkadaşların huzurunda teşekkür ediyorum.” dedi.

 

TÜRKİYE’NİN ÖVÜNECEĞİ MERKEZ

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba konuşmasının devamında hastanenin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek, “Karaciğer Nakil Hastanesinin yapılmasında emeği geçen -bazı AKP’li milletvekillerinin belki hoşuna gitmeyecek ama- geçtiğimiz dönemde emek veren Ömer Faruk Öz’e, Mücahit Fındıklı’ya ve bu nakil merkezine her türlü olanağı sağlayan Sayın Bakan Cevdet Yılmaz’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Ayrıca bu işin gerçek mimarı rahmetli, sevgili Mevlüt Aslanoğlu’na ve emeği geçen AKP, CHP kim varsa, herkesi kutluyorum, teşekkür ediyorum. Orası artık Malatya’nın olmaktan çıktı. Orası sadece bizim övüneceğimiz bir merkez değil, Türkiye’nin övüneceği bir merkez. Orası yıllık Dünya’nın en çok karaciğer naklinin yapıldığı ikinci merkez. Tabii ki fiziki imkânlar önemli ama bu başarı hikâyesini yakalayan, çok ciddi şekilde para teklif edilmesine rağmen Malatya’yı terk etmeyen, uzmanından doçentine, profesörüne bütün hekimlerin katkısı olduğunu belirtmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

DSCF1152

SEZAİ YILMAZ VE ARKADAŞLARINI KUTLUYORUM

 

“Karaciğer Nakil Hastanesi sadece Malatyalılara hizmet etmiyor. Burası önümüzdeki dönemlerde Türkiye’ye çok ciddi anlamda döviz girdisi sağlayacak. Bölgenin en önemli sağlık merkezi olma yolunda hızla ilerliyor” diyen Ağbaba, “Azerbaycan’dan, Irak’tan, Arnavutluk’tan, Romanya’dan, Dünya’nın çeşitli ülkelerinden hastalar İnönü Üniversitesi’ne geliyor, Turgut Özal Tıp Merkezi’ne geliyor, Sezai Yılmaz ve arkadaşları, sağlıklarına kavuşmasına yol açıyor. Keşke bu başarı hikâyelerini daha çok anlatabilsek. Tekrar, emeği geçen herkese saygılarımı sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

216

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir