Sal. Oca 19th, 2021

 

 

Malatya’nın ilk kadın dernekleri arasında yer alan Malatya Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Ayşe Yıldırım Özceyhan, dernek ömrünü̈ tüketmeyen aksine muhafaza eden dernekler arasında yer alıyor. Sürekli üreten ve faaliyet gösteren çalışmalarının yanı sıra zaman zaman asli görevi kimya mühendisliği ile birlikte çeşitli işletmelerde de adından sıkça söz ettiriyor.

 

Yakın zamanda faaliyete geçen 44 Atazade ismiyle, üç katlı işletme alanına sahip mekân, Malatya’nın yöresel tatlarını, ev yemeklerini ve geleneksel kültürünü yansıtıyor. Ayşe Yıldırım Özceyhan’ın işletmeciliğini gerçekleştirdiği otantik mekânın bir katı da girişimci iş kadını Zahide Aslan öncülüğünde kuaför ve terzi olarak faaliyet gösteriyor.

 

Pandemi sürecinde özellikle hijyen kurallarına daha çok özen gösterilen işletme birçok seçenek sunuyor. Tevfik Temelli Caddesi’nde yer alan işletme, özel günler için, toplu yöresel lezzetler ve gurup yemekler için özenli bir alternatif oluşturan lezzet durağı, tabiri caizse lezzet yolcularını bekliyor.

125

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir