Cts. Tem 24th, 2021

IMG_2274

 

 

İnönü Üniversitesi Arama Kurtarma ekibi İNOSAR tarafından İnönü Üniversitesi Hekimhan Mehmet Emin Sungur Meslek Yüksekokulu’nda Bölgesel Deprem Tatbikatı yapıldı.

 

 

Senaryo gereği ilçe merkezinde saat 14.00’te gerçekleşen 6.5 şiddetindeki depremde İnönü Üniversitesi Hekimhan Mehmet Emin Sungur Meslek Yüksekokulu’nda enkaz altında kalan öğrenciler arama ve kurtarma çalışmaları yapıldı.

IMG_2262

 

Tatbikatta 6.5 şiddetinde senaryo gereği deprem meydana geldi. Hasar gören Hekimhan Mehmet Emin Sungur Meslek Yüksekokulu’nda olay yerine gelen İNOSAR Ekibi ise enkaz altında kalan 5 öğrenciyi kurtardı. Yaklaşık bir saat süren deprem tatbikatını Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları ve yardımcısı Murat Karayazıcı’da izledi.

 

 

IMG_2266

Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları tatbikatla ilgili bilgi vererek:

 

“Doğal afetlerin ne zaman olacağını önceden kestirmek mümkün değil. Bizde Hekimhan Belediyesi olarak Ara Kurtarma Ekibi kurduk. Bu nedenle doğal afetlere karşı her zaman hazırlıklı olmalıyız. Olası bir deprem ve yangına karşı hazırlıklı olmak ve personelimize bu konularda tecrübe kazandırmak amacıyla bu gibi tatbikatları yapmak hayati önem arz etmektedir. İnönü Üniversitesi Arama Kurtarma ekibi İNOSAR’ın katkılarıyla gerçekleştirilen tatbikatta yaklaşık 35 kişi görev aldı.

IMG_2254

 

Tatbikatın gerçekleştirilmesine katkı sağlayan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik’e, İNOSAR Müdürlüğü Arama Kurtarma ekibine ve tatbikatın gerçekleşmesinde canla başla görev alan üniversite personeline katkılarından dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

109

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir