Paz. Eki 24th, 2021

haka

 

Radyo ve televizyon programlarının vazgeçilmez ismi, Metro FM, Show Radyo gibi önemli yayın kuruluşlarında “Sıkı Dostlar” ve “Kırmızı Kramponlar” gibi programlara imza atan, sıradışı Tarzı ve yorumuyla Radyo Programcılığına farklı bir soluk Kazandıran Ünlü Sunucu Burcu Mızrak Özbir Her Sözün Bir Kanadı var sloganıyla Radyo ve Televizyon Programcılığının Püf Noktaları ve bilinmeyenlerine dikkat çekmek üzere İnönü Üniversite’si Öğrencileri ile bir araya geldi.

Ve yine alanındaki başarısıyla genç yaşta adından sıkça söz ettiren; dizi, sinema, reklam oyunculuğu alanında birçok oyuncu yetiştiren; Sinema, tiyatro, senaryo, belgesel alanlarındaki başarısıyla dikkat çeken, önce yerel sonra ulusal platformlarda ve önemli yayın kuruluşlarında çeşitli proje ve televizyon programlarına imza atan, Anne Hikâyeleri, Her şey Annem İçin, Anadolu da Kadın, Birleşmiş Milletler Kültür Raporlarına girmeyi başaran Anadolu Kadınları Müzikali, Bir Göç Hikâyesi, Hilal Nöbeti gibi sayamayacağımız bir çok projede imzası olan, Uluslararası Lamda Drama Okulu ve London Art Academy Türkiye Temsilcisi Yönetmen/Sinema Eğitmeni Hakan Yağız Bozdemir; Çekinmeyin Film Çekin, sloganıyla medya, sinema, oyunculuk ve senaryo yazarlığına dair İnönü Üniversite’si Hoca Ahmet Yesevi Salonunda gerçekleştirilen söyleşi programına katıldı.

 

İnönü Üniversitesi, Sivil Yaşam Derneği, Sinema Topluluğu ve Genç Fikir Atölyesi’nin ortak olarak düzenlediği söyleşi programında sunucu Burcu Mızrak Özbir ve Yönetmen Hakan Yağız Bozdemir konuşmacı olarak yer aldılar.

 

Öğrencilerin sorularına cevap veren ikili, sinema ve radyo televizyon programcılığına dair mesleki tecrübelerini genç öğrencilerle paylaştılar.

 

İnönü Üniversitesi öğrencileri, İletişim Fakültesi öğrenci ve öğretim görevlilerinin katıldığı Söyleşi programı sonrası Özbir ve Bozdemir İletişim Fakültesi Bünyesinde çıkartılan gazete için de bir röportaj verdiler.Programa İnönü Üniversite’si İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Yasemin Keskin Yılmaz ve Kültürel İşler Şube Müdürü Dilek Seçkin, SİYAMDER Malatya Temsilcisi Farid Vazirov ve SİYAMDER Kültür Sanat ve Proje Direktörü Esranur Kılıç da katılım gösterdiler.

hakam

Söyleşi Programı Gazetecilik Bölüm Başkanı Yard. Doç. Dr. Mehmet Barış Yılmaz ve Yardımcı Doç. Dr. Fatma Nisan’ın Hakan Yağız Bozdemir ve Burcu Mızrak Özbir’e günün anısına dair takdim edilen teşekkür plaketi ile sona erdi.

 

138

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir