Cts. Eki 24th, 2020

 

 

Malatya’da her iki gözünde de görme kaybı olan 70 yaşındaki Makbule Dündar, ameliyatla yeniden sağlıklı bir şekilde görmeye başladı.

 

Dündar, 13 yıldır her iki gözünde de yaşadığı görme kaybı nedeniyle Gözde Sıtmapınarı Hastanesi’nde Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mete Açıkgöz’e muayene oldu.

 

Açıkgöz, 70 yaşındaki Dündar’a yaptığı tetkiklerin ardından ameliyata aldı. Dündar, başarılı geçen operasyon ile yeniden sağlıklı bir şekilde görmeye başladı.

 

Yeniden sağlığına kavuşan Dündar, 13 yıldır her iki gözünde de görme yetisini kaybettiğini ifade ederek, “13 senedir doktor doktor dolandım. Nereye gittiysem ‘göz damarların kurumuş’ denilerek, kimisi iğne yaptı kimisi ise beni eve gönderdi. Adıyaman’dan Op. Dr. Mete Açıkgöz’ü duyduk ve Malatya’ya geldik. Allah razı olsun, yeniden sağlığıma kavuştum. İlgilerinden dolayı doktorumuza ve hastaneye teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. Mete Açıkgöz, “70 yaşındaki Makbule Dündar, 13 yıldır umut ederek gittiği birçok göz kliniğinden sonuç alamamış. Hasta bize geldiğinde her iki göz görme seviyesi tam kapalı ve önünü göremeyecek haldeydi. Şeker ve tansiyon hastası olan hastaya birçok göz kliniğinde göz içi iğne yapmışlar fakat sonuç alamamışlar. Hastanın muayenesi ve tetkikleri yapılarak kendisine ameliyat sonrası tekrar görebileceği ve yaşamını idame ettirecek görme seviyesine gelebileceği söylendi. Hastaya sağ gözüne ön ve arkasına ameliyatları aynı anda yapılarak hem kataraktı hem de göz arkası bulanıklığı alınarak operasyon gerçekleştirildi. Ameliyattan bir gün sonra görmeye başlayan hastamız 13 yıl sonra görmenin sevinci ile mutluluğunu dile getirdi. Hastamıza çok geçmiş olsun dileriz.” diye konuştu.

56

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir