Pts. Eki 18th, 2021

32454

 

  1. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali kapsamında resim sergisi düzenleyecek olan Ressam Hüseyin Varol, serginin iptal olması sonrasında Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’ı ziyaret ederek Kızıldaş’a tablo hediye etti.

 

 

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’ı makamında ziyaret ederek Arguvan’da yapılan Kültür-Sanat alanındaki çalışmaları nedeniyle önemli işlerin yapıldığını vurgulayan Ressam Hüseyin Varol, böylesi çalışmalardan ötürü teşekkür etti.

 

 

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ise Ressam Hüseyin Varol’un ziyaretlerinden ötürü memnun olduğunu ifade ederek: “Arguvan’da kültür ve sanat anlamında bir olgunun oluşması gerektiği düşüncesi içerisindeyiz. Sosyal Belediyecilik anlayışının getirdiklerinin yanı sıra Kültür-Sanat faaliyetlerini de Arguvan’da harekete geçirmek için çeşitli çalışmalar ve projeler geliştirdik.” diye konuştu.

 

 

Konuşmaların ardından Ressam Hüseyin Varol, Nazım Hikmet’in şiirinin yer aldığı kendi eseri olan Atatürk tablosunu, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’a armağan etti.

156

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir