Sal. Kas 30th, 2021

 

Sultan KILIÇ

30 Mart 2014 yerel seçiminden önce görev yapmış, görevlerini yeni muhtarlara devretmiş olan muhtarlara teşekkür plaketi verildi.  Yeni seçilerek göreve başlayan muhtarlara da rozetleri törenle takıldı.

Kayısı Kenti Muhtarlar Derneği’nin organize ittiği plaket ve rozet takma töreni Malatya’nın Yukarı Banazı (Bahçebaşı Mahallesi)’daki Horata mesire alanında düzenlendi.

Programın açış konuşmasını yapan Kayısı Kenti Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Yağlıcı: “30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde bazı muhtarlarımız seçilemeyerek muhtarlık görevine veda etmişlerdir. Ancak bu muhtarlarımız, 30 yıl 23 yıl 15 yıl 10 yıl süre ile mahallelerine en iyi şekilde hizmet etmişlerdir. Tabi ki yerlerine seçilen yeni muhtarlarımız da bunları örnek alarak daha iyi şekilde mahallelerine hizmet vereceklerdir. Bugün bu güzel mekânda, bu güzel topluluğun birlik ve beraberliğin bir örneği olarak bu programı gerçekleştirdik.” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu da konuşmasında, Malatya’nın büyükşehir yapılanmasından söz ederek: “Bu geçiş sürecinde muhtarlarımızın bize toleranslı olması lazım.” diyerek, muhtarların belediye ile halk arasında köprü görevi yaptığını vurguladı. Mumcu, 30 Mart 2014 yerel seçiminden sonra büyükşehir olan Malatya’da yapılanma sürecinin devam ettiğini ifade ederek: “Geçiş sürecinde bazı sıkıntılar var ama; kısa sürede yapılanma tamamlanıp büyükşehre yakışır hizmetler yapılması için çaba göstereceğiz.” şeklinde konuştu.

Bu arada, onurluk alırken konuşan Zaviye Mahallesi’nin 30 yıllık muhtarı M. Nedim Gündüz, muhtarlık görevinin öneminden söz ederek: “Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinin kurulmasını bizler merhum Turgut Özal ile görüşüp kurdurduk. O zaman 50 bin imza toplayarak başvurduk. Kendimiz için değil, Malatya için istedik her iyi şeyi.” dedi.

Konuşmalardan sonra, 30 Mart 2014 yerel seçiminden önce görev yapan muhtarlara plaket takdim edildi. Yeni seçilenlere de rozetleri, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Dairesi Başkanı Alican Bozkurt, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı İlhan Demir, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Kavuk takdim etti.

sultankilic44@hotmail.com

159

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir