Sal. Eki 27th, 2020

 

 

IMG_2831Ağbaba, Hekimhan’da depremzedeleri ziyaret etti

 

“Aylardır hasar tespiti yapılmaz mı?”

 

Ağbaba, ziyaret ettiği deprem bölgesinde konuştu. “Maalesef depremin tespiti de kime konteyner verileceği de verilen oya bağlı. İl müdürlerini siyasetin emrine vermişler. Böyle bir şeyi kabul edemeyiz.”

 

“Aylardır hasar tespiti yapılmaz mı?”

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, beraberinde Hekimhan Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğulları, CHP İlçe Başkanı Kadir Sarıbaş ve partililerle birlikte 29 Kasım 2015 tarihinde depremle sarsılan ve büyük hasarın meydana geldiği Dursunlu Mahallesi’ni ziyaret ederek, depremzedelerin sıkıntılarını dinledi. Mahalle Muhtarı Kemalletin İzci ve mahalle sakinleri tarafından karşılanan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, deprem bölgesinde uzun süredir hasar tespitlerinin bitirilmemesini eleştirerek, “ daha neyi bekliyorsunuz?”  Dedi.

IMG_2825

87 ağır hasarlı ev var

 

Mahalle Muhtarı Kemalettin İzci ve depremzedeler Ağbaba’ya; “Dursunlu Mahallesi’nde birinci derecede 87 tane hasarlı evimiz var. Ama toplam 5 Konteynır verildi. Konteynır da kalan vatandaşların dışındaki diğer vatandaşlar mağdur. Devlet bize yardım etsin. Yardım elini uzatsın. Tespit yapıldı ama uygulama yapılmadı.  Bağ bahçe işleri başladı ama evlerde büyük hasar olduğu için insanlar evlerine gidemiyorlar.  Geçici de olsa konteynır istiyoruz. Kalıcı evlerimizin yapılması için yetkilileri göreve çağırıyoruz. Henüz diğer mahallelerde tespit yapılmadı. Yanı başımızdaki Yayladamı’nın tespiti yapılmadı. 5 mahallenin tespiti yapıldı başka da bir şey yapılmadı.” ifadelerini kullandılar.

 

Depremde siyasi ayrım olmaz

 

Mahalle sakinlerinin sıkıntılarını dinleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,  “Pek çok kişi, bahar aylarının gelmesi ile birlikte şehirden tekrar köylerine dönüp, tarım ve hayvancılık işleriyle uğraşacaklar. 4-5 aydır Dursunlu Mahallesi’nin hasar tespiti yapılmadı. 5 aydan beri 50 Km uzaktan gelip tespit yapılmaz mı? Depremde siyasi ayrım olmaz. Böyle bir vicdan olur mu? Maalesef depremin tespiti de kime konteynır verileceği de verilen oya bağlı. İl müdürleri siyasetin emrine vermişler. Böyle bir şeyi kabul edemeyiz. Halen Dursunlu’da konteynır yok. Niye ? Hekimhan’da AKP’ye az oy verildiği için.” şeklinde konuştu.

 

İl Müdürleri ilçe başkanlarının oyuncağı olmasın

 

“Depremin üzerinden aylar geçmiş. Bu olumsuzlukların takipçisi olacağız.” Diyen Ağbaba,     “ Yaz geliyor. Bu insanlar nerede kalacak. Kimse kusura bakmasın, burası kimsenin babasının çiftliği değil. Görevini yapamayanlar istifa etsinler. Sayın Valiye de sesleniyorum. Devlet memurlarının memurluk yapmalarını sağlasın. İl müdürlerinin ilçe başkanlarının oyuncağı olmasınlar diye talimat versinler. Şu geldiğimiz noktaya bakın. Onlarca ev yıkılmış. Neyi bekliyorsunuz. Yazıklar olsun işini yapmayanlara.” ifadelerini kullandı.

48

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir