Çar. Eyl 22nd, 2021

IMG_5704

 

AĞBABA, DEPREM BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Hekimhan’da depremde zarar gören mahallelerde incelemelerde bulundu. Ağbaba, Hekimhan’ın yaralarını sarmak için CHP’li belediyelerin yardım eli uzattığını kaydetti.

 

Beraberinde Hekimhan İlçe Başkanı Kadir Sarıbaş ile Belediye Başkan Yardımcılarıyla birlikte Hekimhan’a bağlı Dursunlu, Karadere,Yayladamı, Sarıkız ve Kocaözü’nde incelemelerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, depremde zarar gören evleri tek tek dolaşarak, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

Deprem günü gece geç saatlerde büyük bir sallantı ile kalktıklarını ifade eden mahalle sakinleri yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiler. Dramatik bir durum yaşadıklarını ifade eden Dursunlu Mahallesi sakinleri “ Çok mağduruz. Köyümüzde %80 zarar var. Kış kıyametten dolayı büyük sıkıntı var. Maddi manevi yardım bekliyoruz. İletişim sıkıntısı yaşıyoruz. Su sorunumuz var. Barınma sıkıntımız var. Çocuklarımız çok mağdur oldu.” ifadelerini kullandılar. Ağbaba’nın Hekimhan merkezinde konaklama yönündeki teklifte bulunduğu köylüler, hayvanları olduğunu, bu nedenle Hekimhan’a gidemediklerini söyleyerek, hayvanlarının barınması için yetkililerden yardım istediler. Mahalle sakinleri , “Veli Ağbaba’ya bizlerle birlikte olduğu için teşekkür ediyoruz.” dediler.

IMG_5756

YARDIMLAR KISA SÜREDE GELECEK

 

Yetkililerle görüşeceğini kaydeden Ağbaba, “çeşitli belediyelerimizle görüşerek Hekimhan’a yardım getireceğiz. Elimizden gelen her katkıyı sunacağız. Yaşadığınız dramı azaltabilmek için elimizden geleni yapacağız. Umarım kısa sürede sorunlar çözülür. Kış gününde problemlerin uzamaması gerekiyor. Hekimhan belediyemiz ve diğer belediyelerden sağladığımız yardımlarla sıkıntınızı en aza indirgeyeceğiz. Can kaybının olmaması büyük bir şans. İstanbul ve Ankara’da ki belediyelerimizden yardım talep ettik, kısa sürede yardımlar Hekimhan’a ulaşacak.” dedi.

IMG_5709

KIŞ GÜNÜ YAZLIK ÇADIRDA KALINIR MI?

 

Ağbaba, bazı evlerde çok derin yarıklar oluştuğunu, içeriye girmenin hayati tehlike yaratacağını belirterek, “Ancak, mahallelere verilen çadırların pek çoğu yazlık çadır. Soba kurulabilen çadırlardan değil. İçerisinde oturmak bu soğuk havalarda imkânsız. Yüzlerce evde hasar var ancak bir elin parmakları kadar konteynır gönderilmiş. Gönderilen konteynırların da elektrik bağlantısı yok. Su yok. Kullanışlı değil. Yetkililerle görüşerek sorunun çözümü için girişimlerde bulunacağım” ifadelerini kullandı.

102

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir