Cts. Eyl 25th, 2021

 

MALATYA ABDULGAFFAR MAHALLESİ’NDE BAZ İSTASYONU PROTESTOSU

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Abdulgaffar Mahallesi’nde kurulan baz istasyonunu protesto eden mahalle sakinlerine destek verdi. Ağbaba, Türkiye’nin dört bir yanında çevre mücadelesinde ön saflarda yer aldıklarını belirterek, kurulan baz istasyonu için CHP olarak hukuki destek vereceklerini kaydetti.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba CHP milletvekili adayı Hulusi Porgalı ve Memba Kuşçu ile birlikte Abdulgaffar Mahallesi’nde baz istasyonu kurulmasını protesto eden mahalle sakinlerine destek verdiler. 

 

Mahalle sakinleri adına konuşan Abbas Özdemir, baz istasyonunun yaratacağı etkilerden bahsederek, mahallelerinde baz istasyonu istemediklerini kaydetti. CHP Milletvekili Adayları Hulusi Porgalı ve Memba Kuşçu baz istasyonu konusunda mahalle sakinlerinin yanında olduklarını belirttiler.

AĞBABA: “ÇEVRE MÜCADELESİNDE EN ÖNDEYİZ”

 

Konuşmalarının ardından söz alan Veli Ağbaba, baz istasyonunun halkın sağlığını tehdit ettiği belirti.  Ağbaba; “Akarsuları HES’lere satıp suların kurumasına sebep oluyorlar. Cumhuriyet Örnekköy’den, Kelhalil’den, Haçova’dan, Dedeyazı’dan Arapgir’in köylerine kadar birçok yerde de dağları sattılar. Dağlara taş ocağı açtılar. Şimdi de şehir için de apartmanlara, boş buldukları yerlere baz istasyonu kuruyorlar. Hepimizi ortak düşüncesi;  bir yerleşim yerine HES, taş ocağı, baz istasyonu gibi ne yapılacaksa, orada yaşayan insanların düşünceleri dikkate alınmalıdır. Birileri para kazanacak, bir firma büyüyecek diye mahallede yaşayan çocukların sağlığını tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yok.” Şeklinde konuştu.

 

“Şimdiki hakim olan zihniyet, bu zihniyetin yöneticileri, belediyesi, mahallede yaşayan insanların düşüncesini almadan, burada yaşayanları ikna etmeden insanları n geleceklerini tehdit eden baz istasyonu kurduruyorlar.” İfadeleriyle konuşmasını sürdüren Ağbaba, “ Türkiye’nin dört bir yanında aynı işlemleri yapıyorlar. Az önce Abdulgaffar Mahallesi muhtarımızla da görüştük. Bunu mutlaka mahkemeye taşımak lazım. Siz taşıyamayacaksanız biz sizlere parti olarak hukuki destek vermeye hazırız. Sonuna kadar bu mücadelenizde sizin yanınızdan olmaya hazırız. Çocuklarımızın geleceğini hiç kimsenin karartmaya hakkı yok. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hak arama mücadelesinde sizlerle birlikte olacağız. “dedi.

 

Ağbaba konuşmasına “Bizim fikrimiz tertemiz. Türkiye’nin her yanında, Tortum’dan, Rize’ye, Silopi’den Şırnak’a, Ankara’dan, İstanbul’dan Çanakkale’ye kadar her yerde çevre mücadelesinde en ön saflarda yer aldık. Umuyorum sizin bu haklı tepkiniz hayat bulur ve baz istasyonu kaldırılır. Bu mücadelenizde sonuna kadar sizlerle birlikteyiz. “ifadeleriyle son verdi.

 

Konuşmaların ardından mahalleliler, baz istasyonunun kurulduğu yere kadar sloganlar atarak yürüyüş gerçekleştirdiler. Kalabalık grup, olaysız bir şekilde dağıldı.

240

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir