Çar. Ara 1st, 2021

ATAMAD

GENÇLİK PROJESİ İÇİN ARGUVAN’DA ARAZİ BAKILDI‏

Ataşehir Malatyalılar Derneği’nin (ATAMAD), Gençlik Merkezi Projesini hayata geçirmek için Arguvan’da arazi bakıldı.

Ataşehir Malatyalılar Derneği Malatya’da yapılması planlanan Gençlik Merkezi Projesi için Devlet Su İşleri 92. Şube Müdürlüğünde Şube Müdürü Kenan Karabulut, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ve ATAMAD Başkanı Himmet Kaya ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantı düzenlendi.

Daha sonra ise Devlet Su İşleri yetkilileri ile birlikte Kesirik (Gümüşlü ) Mahallesinde arazi için yer tespiti yapıldı.

Gençlik Merkezi Projesinin Arguvan’a yapılması noktasında gerekli işlemleri yapmak için büyük bir çaba gösterdiklerini belirten Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş: “Bizim için önemli olan bu projeyi Arguvan’a kazandırmak istiyoruz. Ataşehir Malatyalılar Derneği Yönetimine ve Dernek Başkanı Himmet Kaya’ya teşekkür ediyorum. Öncelikle Arguvan Belediyesi olarak bu projeyi önemsediğimizi belirtmek istiyorum. Bu proje için gerekli ön çalışmaları hazırlayarak Arguvan’a kazandırmak istiyoruz. Arazi için yetkililer ile birlikte yer bakıyoruz. Uygun bir arazi bulunduğu takdirde Arguvan’a bölgede önemli bir ihtiyaca hitap edecek olan Gençlik Projesini kazandırmış olacağız.” diye konuştu.

Yapılması planlanan Gençlik Merkezi’nde, bilim merkezi, spor salonu, eğitim sınıfı, etüt ve okuma salonu, bilgisayar salonu; model uçak atölyesi, resim, film, tiyatro, dans, fotoğraf atölyeleri; su sporları merkezi, psikolojik danışma merkezi, kariyer merkezi, ziraat eğitim alanları yer alacak.

132

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir