Paz. Eki 24th, 2021

IMG_9953

 

MAHALLE MUHTARLARINI ZİYARET EDEN AĞBABA;

 

“KİMSE KANDAN BESLENMEMELİ”

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba; “Herkes her koşulda her zaman barışı savunmalıdır. Kimse kandan beslenerek, oyunu artırmak için uğraşmamalı. Hayatını kaybeden tek bir kişi bile tüm siyasi partilerin alacağı oydan değerlidir.” dedi.

 

Chp Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, beraberinde belediye meclis üyeleri ve parti yöneticileri ile birlikte Koyunoğlu Mahallesi Muhtarı Kazım Zengin, Çilesiz Mahallesi Muhtarı Ahmet Yılmaz Büker, Turgut Özal Mahallesi Muhtarı Cebrail Yılmaz ile Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit’i ziyaret ederek, muhtarlardan mahallerin sorunları hakkında bilgiler aldı.

 

Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit, ziyaret esnasında yaptığı konuşmada: “Siyasetin öznesi millettir. Milletinde en ücra köşesindeki temsilcileri ise muhtarlar. Biz isteriz ki iktidarıyla muhalefetiyle muhtarlar dikkate alınsın. Muhtarların önerdiği çözüm önerileri devletin üst mercilerine ulaştırılsın. Bizleri ziyaret ettiği için CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’ya teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

IMG_9937

MALATYA’NIN SESİ OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

 

“Bizim yaptığımız şey, Malatyalıların sesi olmak. Siz ne düşünüyorsanız onu mecliste dile getirmek.” ifadeleriyle konuşmasına başlayan CHP Milletvekili Ağbaba, “7 Haziran’da millet ‘koalisyon yapacaksınız’ dedi. Biz MHP ile koalisyon yapmak istedik. Ama Sayın Devlet Bahçeli bunun önünü kesti. ‘AKP’li bir koalisyon olsun’ dedi. Türkiye’nin geleceği için, halkın beklentileri göz önünde bulundurarak, AKP’li bir koalisyon için çalıştık. Uzun bir süre görüştük. AKP tabanının, vatandaşların istemesine rağmen, saray sakini istemediği için bu koalisyon olmadı. Saray kararı ile erken seçime gidiyoruz. Biz bu süreç içerisinde üzerimize düşen her şeyi yapmaya çalıştık. Hem seçim döneminde hem sonrasında üzerimize düşen her şeyi yaptık. Önce Türkiye dedik. Sayısal pazarlıklar yerine ilkeler üzerinden hareket ettik. 5 temel sorunun çözümü için çaba gösterdik. Ama o birlikteliği sağlayamadık.” şeklinde konuştu.

IMG_9929

GELDİĞİMİZ NOKTA ÇOK ÜRKÜTÜCÜ

 

Seçime giderken Türkiye’nin daha önce yaşamadığı bir ortamla karşı karşıya kaldığını, kaydeden Ağbaba, “ Suruç’ta 33 gencin katledilmesinin ardından Türkiye bir ateş çemberine döndü. Iğdır’da 13 polis, Dağlıca’da 16 asker şehit edildi. Maalesef 90’larda yaşamadığımız şeyleri yaşamaya başladık. Siyasi partilere, kitle örgütlerine saldırılar yaşanmaya başladı. İnsanlar dilinden dolayı, sadece Kürt olduğundan dolayı, esmer olduğu için saldırıya uğruyorsa geldiğimiz nokta çok ürkütücüdür. Tehlikelidir. Herkese bu konuda görev düşüyor. Muhtara da, siyasi partilere de, STK’lara da görev düşüyor. Biz herkese sağduyu çağrısı yapıyoruz. Herkes her koşulda her zaman barışı savunmalıdır. Kimse kandan beslenmemeli. Kimse kandan oyunu artırmak için uğraşmamalı. Hayatını kaybeden tek kişi bile tüm siyasi partilerin alacağı oydan değerlidir.” dedi.

135

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir