Cts. Eki 24th, 2020

 

 

 

 

Fırat Kalkınma Ajansı ve Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği 12.Travel Turkey İzmir Fuarında fotoğraf sergisi açtı.

 

Fırat Kalkınma Ajansı-FKA’nın finansman desteği ve Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD’ın organizasyonuyla hayata geçirilen sergide Malatya, Tunceli, Bingöl ve Elazığ’ın görsel gücü yüksek fotoğrafları katılımcıların beğenisine sunuldu.

 

6-8 Aralık 2018 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilen 12.Travel Turkey İzmir Fuarına ilgi yoğun oldu. Dolayısıyla fuar kapsamında açılan, TRB1 Bölgesi (Malatya, Tunceli, Bingöl ve Elazığ)  ile ilgili fotoğraflar da yoğun ilgi gördü.

 

 

 

“Fotoğraf, Güçlü Bir Tanıtım Aracı”

 

MAFSAD Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Konuk yaptığı açıklamada TRB1 bölgesi ile ilgili görsel gücü yüksek fotoğraflarla İzmir’de güzel bir sergi açtıklarını, serginin hazırlanması ve sergilenmesi sürecinde yoğun emek harcandığını söyledi. Fotoğrafların basımı için finansman desteği sağlayan Fırat Kalkınma Ajansı yetkililerine, Fotoğraflarının sergilenmesini uygun gören Fotoğraf sanatçılarına ve ayrıca hazırlık ve sergilenme sürecinde yoğun emek harcayan FKA personeline,  MAFSAD ve Ekstrem Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği üyelerine teşekkür etti.

 

Fotoğrafın bir tanıtım aracı olarak çok güçlü olduğunu ve her platformda fotoğrafın bu gücünden faydalanılabileceğini aktaran Konuk, TRB1 Bölgesindeki tarihi, turistik, doğal ve beşeri güzelliklerin fotoğraf sayesinde daha fazla ön plana çıkarılabileceğini ve dolayısıyla, tanıtım günleri, fuarlar, çalıştaylar, kongreler vb. büyük organizasyonların bu amaçla kullanılması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

 

 

“70 Adet Fotoğraf Sergilendi”

 

Sergi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, Turizm Fuarına yakışacak kalitede bir sergi açtıklarını, Malatya, Tunceli, Bingöl ve Elazığ’ı kapsayan 70 adet etkileyici fotoğrafın bu vesileyle sergilendiğini ve bu anlamda olumlu geribildirimler alındığını belirtti. Sergi için emek harcayan herkese teşekkürlerini bildiren Yoğunlu, MAFSAD yetkililerine de ayrıca teşekkür etti.

70

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir