Sal. Eyl 28th, 2021

hacı 4

 

Yoğun bir kuduz saldırısıdır savaş, en iyisi bile kötüdür. Sonra televizyonlar yoğun bir koşturmaca içinde, ölümün yapıştırıldığı hiçbir yaş, Ahmet Hakan’ın burnu kadar hacim kaplamıyor.

 

Oyy Türkiye, hümanizm paradoksunda çırpınan ülke…

Burası Türkiye, Dünya’da belki de en çok devletin kurulduğu ve yıkıldığı toprakların son devleti. Resmi plaka cenneti bir devlet.. Katledilmiş Şırnaklı bir sivilin gencecik ölüsü devlet aracının arkasına bağlanıp sürükleniyor. Bir başka genç çıkarmış telefonunu, çekmiş bir fotoğraf, Hacı Lokman’ın fotoğrafı, son fotoğrafında çiçekler arasında dimdik duran Hacı Lokman bu kez asfaltta, resmi memurlarca kanı asfalta döktürülerek sürükleniyor.

 

Adı: Hacı Lokman

 

Soyadı: Birlik

 

Görgü tanıkları özel harekât timlerinin Birlik’i infaz ettiğini savundu.

 

Kin daha fazla ne kadar kin olabilir, söz hükmünü yitirmiştir artık, gencecik çocuklar art arda Dehak’ın iğrenç beyninden sarkan yılanların ağzına düşüyor.

 

Özür dilerim gelecek…

hacı 2

Böyle olacağını biliyorduk ama durduramadık işte, gücümüz yetmedi, sesimiz hor görüldü, önemsenmedi.

 

Azınlık biz, çoğunluk bize yenildik.

 

Bilindiği gibi bu topraklarda ağzı şiddete açılmayanın insan nezdinde duası reddedilir. Bir yandan aforoz edildik, öte yandan ise zaten fişlenmişiz.

 

Size lanetli bir tarih getireceğiz. Bugün kutsananlar için sizler lanet edeceksiniz, lütfen sizler de sizden sonraki zamanlarda lanetlenecek şeyleri kutsamayın.

 

Bizim yüreğimiz sevgi salgılamaktan daha çok; sıçtı.

 

Beynimiz sıçmaktan üretemedi, geveze bir hela sırasında gibi bir araya geldik, en kötü kararsızlık bile bu karardan yeğdi.

hacı

Hacı, çiçekler arasında ayakta durmalıydı. Şayet resmi bir plakaya iple bağlatılıp upuzun bir infazın fotoğrafına konuk oluyorsa:

 

Yüreğimdeki ve aklımdaki; tüm resmi ve gayri resmi devletler bir kez daha hükmünü yitirmiştir. Tüm yasalar Hacı’nın fidan boyuna kurban olsun

 

Ey Ömer, ey adaletin halifesi, hani demiştin ya: ”Fırat’ın kenarındaki kuzuyu kurt yerse hesabı benden sorulur.”

 

Fırat’ın kenarındaki değil, Dicle’nin kenarındaki kuzuyu yitirdik. Özel harekât polisleri tarafından katledilmiş sonra da resmi plakaya bağlanıp sürüklenmiş bu kuzunun hesabını kimden soracağız?

vahap

 

Vahap Işık

 

Ben Talia’nın Oğluyum

109

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir