Sal. Oca 18th, 2022

Sultan KILIÇ

Malatya Demokratik Kadın Platformu’nca kadına şiddete dur demek için 25 Kasım’da herkes alanlara çağrıldı. Çağrı metninde şunlar yer aldı:

“Ülkemizde 2013 yılının ilk altı ayında erkekler 88 kadını öldürdü, 77 kadına tecavüz etti, 117 kadını yaraladı ve 91 kadına cinsel tacizde bulundu.

Türkiye'de kadına yönelik şiddet, AKP hükümeti ile birlikte daha da artarak yüzde bin 400'lere ulaşmıştırve her gün en az 7 kadın öldürülmektedir. "Katledilen kadınlar, katleden erkekler!’’ Katilleri birçok yöntemle koruyan ise yasaları, kültürü, gelenekleri ve işleyişleri ile erkek egemen kapitalist sistemdir.

Biz Malatya Demokratik Kadın Platformu olarak, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü”nde, erkek ve devlet şiddetinin her türlüsüne karşı yine alanlarda olacak ve taleplerimizi haykıracağız.

Bu kapsamda;

‘’KADIN KATLİAMLARI DURSUN’’ diyen herkesi

17 Kasım 2013 Pazar günü saat 13.00’te Eğitim Sen’de yapacağımız salon etkinliğinde; 25 Kasım 2013 Pazartesi günü ise saat 18: 00’de Eğitim Sen önünden başlatacağımız meşaleli yürüyüşte, sesimize ses olmaya, gücümüze güç katmaya çağırıyoruz!

Kadına yönelik her türlü ayrımcılığa ve şiddete son!

YAŞASIN KADIN MÜCADELESİ!

MALATYA DEMOKRATİK KADIN PLATFORMU ADINA”

 

 

153

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir