Sal. Eyl 21st, 2021

 

Muş Varto’nun Çarbuhur (Bağiçi) köyünde bir çoban, koyun otlattığı merada av tüfeğiyle vurulmuş olarak bulundu. Varto'ya bağlı Çarbuhur (Bağiçi) köyünde çobanlık yapan Emrah Bozkurt adlı yurttaşın ölümü ile ilgili çeşitli iddialar ileri sürülüyor. İddialardan biri intihar, diğeri ise kaza.

 

Muş Varto'ya bağlı Çarbuhur (Bağiçi) köyünde ikamet eden ve çobanlık yapan Emrah Bozkurt’un, köy merasında hayvan otlatırken av tüfeği ile vurulmuş olarak bulundu. Yakınları tarafından köy merasında bulunan Bozkurt’un cansız bedeni, Varto Devlet Hastanesi'ne getirildikten sonra otopsi için Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Emrah Bozkurt’un intiharı ile ilgili savcılık tarafından soruşturma başlatıldığı bildirildi.

 

“MÜCADELECİYDİ; CANINA KIYAMAZ”

 

27.04.20015 tarihinde intihar denen olay için Emrah Bozkurt’un yakınları, Malatya Adli Tıp Kurumu’ndan ‘kaza ile ölüm’ raporu verildiğini iddia ettiler.

Emrah Bozkurt’un yakınları; 21 yaşındaki Emrah Bozkurt’un maddi durumunun iyi olduğunu, Bursa Gemlik’te yaşarken gurbette yaşamanın güçlüklerinden bıkıp köyüne dönerek çobanlık yapmayı tercih ettiğini, yanındaki av tüfeğini de sürüye saldıran kurtlara karşı tedbir amaçlı bulundurduğunu, genç çoban Bozkurt’un altı aylık evli ve eşinin de iki aylık hamile olduğunu, intihar etmesi için herhangi bir olumsuz durum görmediklerini ileri sürdüler.

Bozkurt’un yakınları, Emrah’ın mücadeleci kişiliğinde intiharın yeri olamayacağını ifade ettiler.

284

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir