Çar. Eki 28th, 2020

 

YEŞİLYURT İLÇESİNDE ‘EMANET ÇARŞISI VE DOĞAL ÜRÜNLER PAZARI’NIN TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Vali Ali Kaban Malatya’da, Yeşilyurt Belediyesi tarafından yaptırılan ‘Emanet Çarşısı ve Doğal Ürünler Pazarı’nın temel atma törenine katıldı.

 

 

Turgut Özal Mahallesi Osmanlı Caddesindeki inşaat alanında düzenlenen temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’ın konuşmalarının ardından Vali Ali Kaban yaptığı konuşmasında, “ Sosyal belediyecilik hizmetlerine çok büyük katkılar sağlayacak olan ‘Emanet Çarşısı-Doğal Ürünler Pazarı’ hizmet binasının Malatya ve Yeşilyurt’a hayırlı olmasını temenni ederken, “Yeşilyurt İlçesinde çok güzel hizmetler halka sunulmaya devam ediyor. Bugün temeli atılacak tesisimiz toplumsal barışın ve toplumsal uzlaşmanın sağlanabilmesi, var olanında devam ettirilmesi adına önemlidir. Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’ı tebrik ediyorum.” dedi.

 

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun konuşmalarının ardından Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın günün anısına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na ‘elif-vav’ tablosu hediye etmesinden sonra ‘Emanet Çarşısı-Doğal Ürünler Pazarı’ tesisinin temeline ilk harç döküldü.

 

 

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın ev sahipliğinde gerçekleşen temel atma törenine; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Vali Ali Kaban, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, kurum, kuruluş ve meslek örgütlerinin temsilcileri, basın mensupları, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

 

54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir