Çar. Eyl 22nd, 2021

Suruç katli

Eğitim İş: Suruç’taki terörü lanetliyoruz

 

Suruç Katliamı nedeniyle yazılı bir basın açıklamasıyla kamuoyunu bilgilendiren Eğitim İş Malatya Şube Başkanı Hüseyin Kara, basın açıklamasında:

 

“Şanlıurfa Suruç ilçesinde çok sayıda vatandaşımızın ölümüne ve yaralanmasına neden olan bombalı saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

 

AKP iktidarının kararsız ve iradesiz dış politikaları sonucu, terörü kendilerine araç edinenler, siyasal iktidarın ödün veren tavrından da güç alarak, bu tür eylemleri gerçekleştirmek için cesaret bulmaktadır. Bu saldırı, ülkemizin uluslararası terörün hedefi haline geldiğini bir kez daha ortaya koymuştur.

 

Suriye’de yaşanan iç savaş karşısında AKP Hükümeti’nin adeta emperyalizmin taşeronluğuna soyunarak yürüttüğü yanlış dış politika, ülkemizi felakete sürüklemektedir.

 

Hükümeti bir an önce, halkımızın ve sınırlarımızın güvenliğini sağlamak için gereken tedbirleri alması konusunda uyarıyoruz.

 

Suruç’ta hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve tüm ulusumuza başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.” dedi.

 

DSC_7809

 

140

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir