Sal. Oca 18th, 2022

 

Sultan Kılıç- Malatya

DÜBAMDER (Dünya Basın Mensupları Derneği) başkanı, yönetim kurulu ve üyeleri Malatya’nın Çırmıhtı (Yeşilyurt) ilçesine bağlı Kündübek (Gündüzbey) kasabasının Pınarbaşı köyünde piknik etkinliğinde geniş katılımla Malatyalılarla buluştu. DÜBAMDER yönetim kurulu ve üyeleri, Malatya ve ilçelerini dolaşarak bürokrat, seçilmiş ve sivil toplum örgütleriyle bir dizi görüşme gerçekleştirdiler. Bu geniş yelpazedeki görüşmelerin ardından değerlendirme bağlamında bir etkinliği de Malatya’nın Çırmıhtı (Yeşilyurt) ilçesine bağlı Kündübek (Gündüzbey) kasabasının Pınarbaşı köyünde piknik etkinliği olarak gerçekleştirdiler.

DÜBAMDER (Dünya Basın Mensupları Derneği) Genel Başkanı Muzaffer Tunç’un organize ettiği piknik etkinliğine Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk; sanat, kültür, siyaset ve ekonomi kesiminden temsilcilerle basın mensupları katıldılar. Kündübek’in Pınarbaşı köyünde bir araya gelmekten memnun olduklarını belirten katılımcılar, bundan sonraki çalışmalarını planlamaktan da geri kalmadılar.

Dünya Basın Mensupları Derneği Genel Başkanı Muzaffer Tunç, katılımcılara teşekkür ettikten sonra Malatya’da gerçekleştirdikleri görüşmelerin yararlarını; kısa, orta ve uzun vadeli projelerini; bu projelerle topluma sunmak istedikleri katkıları anlattı. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, siyasetteki deneyimlerinden örnekler vererek topluma hizmetten geri durmayacağının ipuçlarını verdi.

Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, bu toplulukla bir arada olmanın memnuniyetini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Kısa vadeli, orta vadeli, uzun vadeli projeler vardır. Bakıyorum ki Dünya Basın Mensupları Derneği olarak kısa ve orta vadeli projeleri halletmiş, uzun vadeli projelere göz dikmişsiniz. Sivil toplum örgütlerini, kültür sanatla uğraşan insanları, siyasetle uğraşan insanları, iş adamlarını köyümüzde basın mensuplarıyla bir araya getiriyorsunuz. Basın faaliyetleriyle kalmıyor, değişik sektörleri bir araya getiriyor, onların birbirleriyle görüş alışverişinde bulunmasını, tanışıp kaynaşmasını sağlıyorsunuz. Dernek faaliyetleriniz takdire şayandır; başarılar diliyorum.” şeklinde görüşlerini ifade etti.

sultankilic44@hotmail.com

143

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir