Çar. Oca 27th, 2021

 

 

Doğalgaz dağıtım şirketinden olumlu bir netice alamayınca Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) başvurduklarında ise dağıtım şirketinden gelen cevap da Yeşilyurt Belediyesi imar planlarında usulsüzlük iddialarını gündeme getirdi.

 

 

 

 

Yeşilyurt Belediyesi’nin imarsız olarak açılan yolu için yine lojman sakinleri ” Madem belediyenin kendi açıp asfaltlandırdığı yol, imar planında yok, madem bizler belediyenin hatası sebebiyle kış mevsimini mağduriyetle geçireceğiz, öyleyse bizler, imar planında yer almayan bu yolu geçişe kapatma hakkına sahip miyiz, sorusunun da ilgili kurumlara iletilmesini talep ediyoruz.” ifadelerine yer verdiler.

 

 

 

 

İlgili dağıtım şirketi ise başvuruya cevaben “İlgili adrese gaz arzının sağlanabilmesi için, doğal gaz şebekesi montaj çalışması yapılacak yol güzergâhlarıyla ilgili olarak Yeşilyurt Belediyesi’nden güncel onaylı temin edilen imar planları ve hâlihazır haritalar üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda imar planları ile hâlihazırın çakışmadığı ve imar planlarına göre açılmış ya da açılacak yollardaki mülkiyet problemlerinin çözülmediği görülmüştür. Ayrıca yol kırmızı kotları hakkında Yeşilyurt Belediyesi’nden herhangi bir sayısal değer temini mümkün olmamıştır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla…” şeklinde bir açıklama ile bilgilendirme yaptı.

 

Lojman sakinleri sorunun çözülmesi ve kış mevsimi gelmeden bloklarına doğalgaz hizmetinin sağlanması için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve enerji dağıtımını üstlenen şirketin konuyla alakalı gereken çalışmaları tamamlaması düşüncesindeler.

 

Bir yıl önce ilgili kurum ve kuruluşlara başvuran lojman sakinleri hâlâ sorunun giderilmemiş olmasından şikâyetçi olduklarını “Yeşilyurt Belediyesi ve ilgili doğalgaz dağıtım şirketi görevini yapmıyor, bu kış mevsimini de doğalgazsız geçirmemek için bir an önce yardımcı olmalarını istiyoruz.” sözleri ile dile getirdiler.

109

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir