Sal. Eyl 21st, 2021

 

Dersimden konuşabilmek için öncelikle oraya gitmek ya da orada neler yaşandığını iyi analiz edebilmek gerek!

 

Dersim’de Cumhuriyet tarihinin en büyük katliamlarından biri yaşanmıştır.

 

Keşke Sayın Kılıçdaroğlu bu konu ile ilgili genel başkan seçilmeden önce söylemiş olduğu sözlerin arkasında durabilse! Devlet bunun için özür dilese demek yerine kendisi özür dileyebilse ve Dersim’e giderek acı dolu bir tarihle yüzleşse! Oradaki insanları dinleyerek onların içinde halen sıcacık duran bir acı ile yüzleşip ve bu yaşanılan acıları derinden hissedebilse!

 

Sonuçta Kemal Bey’in orada yaşanılan acıları iyi bilmesi gerekir. Sonuçta Dersimli bir vatandaş olarak oradaki müessif hadiseye ilişkin birçok şey yapabilirdi demek isterdim ama onunda bu konulara çokta vakıf biri olduğunu düşünmüyorum.

 

Eğer orada yaşanılan acıları bilse ve derinden hissetmiş olsaydı Genel Başkan seçilmeden önce söylediklerini unutmaz ve ‘’orada yaşanılanların hesabı sorulmalı’ ’sözünü Genel başkan seçildikten sonra tekrar hatırlardı. Sanırım Sayın Kılıçdaroğlu’ nda unutkanlık var. Hem dersim hem öğrenci bursları hem gündeme düşen diğer konular hakkında geçmişte söylemiş olduğu her şeyi unutuyor. Hatta bir seferinde canlı yayında katıldığı bir programda kendi içlerinde hazırlanmış oldukları çözüm sürecine ilişkin maddeleri hatırlayamadı.

 

Bence Sayın Kılıçdaroğlu’nun dersine iyi çalışması gerek. Çünkü dersine iyi çalışmayan ne sınıf geçebilir ne de toplum tarafından kabul görebilir.

 

Hatırlarsanız Mersin’deki bir Üniversite’de Genç Bakış programında öğrencilerle buluşan Kılıçdaroğlu, öğrencilere sorulan ‘’CHP Belediyeciliğinden memnun musunuz? ’sorusu üzerine yine şoke oldu. Çünkü öğrenciler hep bir ağızdan ‘’HAYIR’ ’deyince kendisinin ve CHP bünyesinde bulunanların derslerine özelliklede ‘’topluma hizmet’ ’isimli derslerine çok iyi çalışmadıklarını gördük.

 

Bu millet unutanları sevmez! O nedenle derslerimize iyi çalışmalıyız Sayın Kılıçdaroğlu!

 

Konuya son kez dönecek olursak Sayın Kılıçdaroğlu Genel Başkan olunca Dersim meselesi gündeminden düştü. Gündeminde yer alan konu ise sürekli Sayın Cumhurbaşkanımız olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan oldu. Sayın Kılıçdaroğlu; gündemde o kadar çok konu var ki; ya o konulara vakıf olmadığınız için sürekli Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı konuşuyorsunuz ya da muazzam bir başarıyı kıskanıyorsunuz. Bunun başka bir açıklaması olamaz diye düşünüyorum.

 

Ve kendisine son olarak sadece şunu soruyorum:

 

‘’ Dersim konusunda devletin özür dilemesi gerektiğini söylüyorsunuz… Devletin başındaki kişi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu bir “özür açıklaması” yaptı ki; O dönemde “devlet” CHP olduğuna göre, siz kendi üzerinize düşen açıklamayı ne zaman yapacaksınız?

 

Şu konuşulanlardan sonra geldiğimiz noktaya bakıyorum da; bazılarımızın tek derdi o onu dedi bu bunu dedi. Eğer Devletimiz ve milletimiz için bir şeyler yapmak istiyorsak önce ağzımızdan çıkanları yapalım! Başkan seçilmeden önce ayrı, seçildikten sonra ayrı konuşmayalım! Sizler bu milleti her ne kadar balık hafızalı olarak görseniz de değiller! Her şeyi dün gibi hatırlar bizim milletimiz!

 

Zaten hatırlarında olduğu için her seçimde hüsrana uğruyorsunuz. Çünkü bu vatandaşın lafa karnı tok! Söylediğiniz her kelimeyi hatırlıyor ve maalesef sizlere olan güveni sarsılmış durumda!

 

Bir yerlere geldiğimiz zaman tek amacımız bu vatan ve millet için bir şeyler yapmak, huzuru ve kardeşliği sağlamak olmalı! Onun ötesinde yapılan her şey boş!

 

Umarız bu günden sonra herkes dersine iyi çalışır ve söylediklerini unutmaz!

 

İşadamı, Tecdespor Kulüp Başkanı, 44 Malatya Spor As Başkanı, MASTÖB Genel Başkan Yardımcısı Hulusi AKKOYUN  

 

 

145

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir