Sal. Eki 20th, 2020

kiraz

 

“Torun’un Ağaç Katliamı Babaanneyi Sarstı”

Malatya’nın Yeşilyurt (Çırmıhtı) ilçesinin Kızılkaya Mevkiinde bulunan M.B.’ye ait meyve bahçesinde yaşanan olay, görenleri hayrete düşürdü.

İddiaya göre abisinin cezaevine girmesinden dolayı babaannesini suçlayan ve bunu takıntı haline getiren torunları U.B. arkadaşı A.T. ile birlikte babaannesine ait bahçeye hızarla girip 12 ağacı ve üzüm asmalarını katletti.

 

kiraz 1

Bahçeye geldiklerinde gördükleri manzara karşısında şaşkınlık ve üzüntü yaşayan aile, sebebi tam olarak açıklanmayan olayla alakalı torunları ile alakalı emniyet birimlerine başvurdular. Olayla ilgili inceleme başlatan polis ekipleri ise konuyu araştırıyor.

Yeşilyurt Atapark cinayetinden dolayı 10 yıl cezaevinde yattıktan sonra yakın zamanda serbest bırakılan U.B., bu kez 12 ağacı keserek aileyi derinden yaraladı.

 

kiraz 2

Konuyla alakalı açıklama yapan U. B.’nin halası Y.B ise: ” Bu büyük bir insanlık katliamıdır. Cezaevinden çıktıktan sonra bütün aileye düşman olan yeğenim, bizleri ve yakınlarımı sözlü ve fiziksel olarak tehdit ediyor. Ailemi ve kardeşlerimi silahla tehdit edip bize şiddet uyguluyor. Can güvenliğimiz yok, emniyet birimlerinin bu konuda gereken çalışmaları yapmasını ve benzer katliamların yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını istiyorum. Bir fidan kolay yetişmiyor. Bu katliamın hesabını bütün sorumlular vermelidir.

 

kiraz 3

Ayrıca Yeşilyurt Emniyet Amirliğinde görev yapan polis memurlarına desteklerinden dolayı teşekkür ederim.” ifadeleri ile dile getirdi.

Alkol ve madde bağımlısı olduğu ifade edilen U.B 12 ağacı katlederek aileye gözdağı verdiği ise bölgede yaşayan vatandaşlar tarafından dile getirilen iddialar Arasında yer alıyor.

 

 

 

63

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir