Çar. Oca 20th, 2021

DSC_8323

 

 

ŞANGAY’DAN ARSLANTEPE İÇİN ÖDÜL VERİLDİ

 

 Arslantepe kazı çalışmalarında 40 yıldan beri Malatya’da bulunan Frangipane Marcella, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan;”Arslantepe kazı çalışmalarını 40 yıldan beri, Malatya’nın tarihini ortaya çıkarmak için gecesiyle gündüzüyle çalışan ve ekibiyle birlikte Arsantepe höyüğünde kazı çalışmalarını yürüten Frangipane Marcella Hanımı burada görmekten büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Marcella Hanım ve ekibinin kazı çalışmaları bu yıl ağustos ayında başlayacak. Kendisi bizlere nezaket ziyaretinde bulundu. Ayrıca dün Malatya’da düzenlenen turizmle ilgili bir programa katıldıklarını ifade etti. Sanıyorum yarın da dönecekler. Biz Marcella Hanımı Belediye Meclisi kararıyla Battalgazi fahri hemşerisi kararını almıştık. Biz kendisini memleketimizin, Malatya’mızın bir parçası olarak görüyoruz.” dedi.

aslantepe

 

Ziyarette bir konuşma yapan Arslantepe kazı Başkanı Frangipane Marcella,” Ben iki günlük bir program için Malatya’ya geldim. Ağustos ayında kazı çalışmalarına başlayacağız. Sayın Selahattin Gürkan Beye teşekkür ediyoruz. Bize çok destek veriyor. Bu destek bizim için çok önemlidir. Burada uzun yıllardır çalıştık çalışmaya devam edeceğiz.

Gerek Yurt içinden, gerek yurt dışından yardım almak çok önemli. Şunun altını çizerek belirtmekte fayda var. Geçen yıl Aralık ayında Çin’de Şangay’dan Arslantepe için bir ödül verdiler. Dünyadaki 10 arkeoloji projesine ödül verdiler. Bunlardan birisi de Arslantepe’ydi. Ben ödül için Şangay’a gittim ve ödülü aldım. Bu ödül Malatya ve Türkiye’ye verilen bir ödüldür. “ifadelerini kullandı.

 

89

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir