Cum. Eki 15th, 2021

kitaplar

 

Sultan KILIÇ

 

Malatya Yeşilyurt Görgü (Cafana) Ortaokulu’nda buz tutan öğrenci ve öğretmenlerin kütüphanelerindeki kitaplıkları, kitap bekliyor.

Bu çocuklar, kaloriferi yanmayan okullarından ayrılmadılar. Bomboş rafları kitap bekleyen kütüphanelerinden de ayrılamadılar.

 

 

cafana

Üstelik elleri ayakları buz kesmişken, birer bez alarak kitaplıkların raflarını sildiler… Nasılsa kitap yürekli birileri sesimizi duyar, raflarımız kitap yüreklerle dolar, diye…

Gürkan Karakaya adlı değerli bir okurun paylaşımındaki üst yazısı şöyle:

“Kitaplar, evinizdeki kütüphanede durmakla çoğalmazlar, daha kıymetli olmazlar. Referans kitabı değilse okuduğunuz kitabı bir kez daha okumanız çok enderdir.

Kütüphanenizde tembel tembel duran kitaplar, bu çocuklardan herhangi birine hayal gücünü, diğerine empatiyi, (Çalıkışu’nu, Sefiller’i, Hugo’yu, Orhan Veli’yi), birine maceraperestliği, diğerine avukat olma isteğini… O sınırsız sonsuz dünyanın kapılarını açabilir. Ya da bilginizin, eğitiminizin ”zekatı” deyin buna.

Kütüphanenizde tembel tembel duran kitaplardan minik bir koli yapıp gönderin lütfen…”

 

 

görgü 2

Malatya dışında olup da kitap yollamak isteyenler; PTT kargoyla doğrudan okula yollayabilirler. PTT kargo, kitap kampanyalarında okullara yollanan kitap kolilerinde ücret indirimi uyguluyor.

 

Malatya’nın Yeşilyurt (Çırmıhtı) ilçesine bağlı Görgü (Cafana) köyüne yeni yapılan ortaokulun öğrencileri, sizin okuduğunuz kitapları, sizden bekliyor… Kitaplarınız, okundukça değerlenecektir…

 

Adres: Görgü (Cafana) Ortaokulu kütüphanesi / Yeşilyurt- Malatya

 

Görgü

 

sultankilic44@hotmail.com

255

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir