Cts. Eki 24th, 2020

 

CHP HEYETİ DOĞANYOL VE PÜTÜRGE’Yİ ZİYARET ETTİ

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı,  Malaya Milletvekili Veli Ağbaba, Ankara Milletvekili Murat Emir,  Adana Milletvekili Burhanettin Bulut,  Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse,  Arapgir,  Arguvan,  Hekimhan Belediye Başkanları ve CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz’dan oluşan CHP heyeti Pütürge ve Doğanyol ilçelerini ziyaret ederek CHP’li Belediyelerden bölgeye gönderilen yardımları ulaştırdı.

Bölge halkı ve muhtarlarla görüşerek depremzedelerin sıkıntılarını yerinde tespit eden CHP heyeti adına Doğanyol’a bağlı Gökçe Mahallesi’nde bir açıklama yapan Ağbaba, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ‘Doğanyolluların, Gökçelilerin ne talepleri varsa gerçekleştireceğiz.’ diyor ve bölgedeki yurttaşlarımıza selamlarını iletiyor. CHP’li Belediyelerden bölgeye ulaşan yardımları da depremzedelerimize ulaştırıyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi bir adet ‘Mobil Mutfak’ gönderdi. Bu ‘Mobil Mutfak’ sayesinde pek çok yurttaşımızın sıcak yemek ihtiyacı karşılanacak. Bu nedenle Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e de teşekkür ediyoruz. Bugün içerisinde CHP’li diğer belediyelerimizden ulaşacak olan diğer yardımları da Gökçe muhtarımızla birlikte koordine ederek yardımların depremzedelere ulaşmasını sağlayacağız. Tüm Türkiye’ye egemen olan bu dayanışma ruhunu çok değerli buluyoruz. Toplum olarak böyle dönemlerde birlikte hareket etmemiz son derece önemli.” ifadelerini kullandı.

AĞBABA: “EN BÜYÜK SORUNUMUZ BARINMA SORUNU: KONTEYNER EVLERE İHTİYACIMIZ VAR”

 

CHP heyetinin deprem bölgelerindeki izlenimlerini paylaşan Ağbaba, gıda ve giyecek sorunun büyük oranda çözüldüğünü, bölgedeki en önemli sorunun ise barınma sorunu olduğunu belirtti. Ağbaba şöyle konuştu: “Deprem bölgelerini gezdik ve edindiğimiz izlenimlere göre bölgelerimizdeki en büyük sorun barınma sorunu. Evlerin neredeyse tamamı oturulamaz halde. Yapılarda çok ciddi hasarlar var. Dolayısıyla çok acil şekilde konteyner evlere ihtiyaç var. Çadırlar, mevsim şartları nedeniyle yeterli korumayı sağlayamıyor. Tabi ki en kalıcı çözüm depremzedelere tahsis edilecek konutların yapılması. Ayrıca köylerde hayvan çadırı ve hayvan yemi eksiği var. Yiyecek ve giyecekle ilgili ihtiyaçlar neredeyse tamamen çözülmüş durumda. Tekrar söylüyorum; bölgenin en büyük sorunu barınma sorunudur. Bu sorunun da en kısa sürede çözülmesi gerekiyor. Bu sürecin de takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” şeklinde konuştu.

510

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir