Paz. Eki 24th, 2021

IMG_0590

 

AĞBABA: “ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK”

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba; Koalisyon görüşmelerinde CHP’nin yapıcı bir rol üstlendiğini belirterek “Türkiye’yi hükümetsiz bırakmamak için elimizi taşın altına koyduk.” dedi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Adayı Veli Ağbaba, Arguvan İlçesinde mahalle muhtarlarıyla buluştu. Ağbaba, akşam saatlerinde ise Ataşehir Malatyalılar Derneği’nin düzenlediği yemeğe ve parti örgütü tarafından düzenlenen Cemal Gürsel Mahallesi toplantısına katıldı.

IMG_0711

ARGUVAN’A 3,5 MİLYONLUK KÜLTÜR MERKEZİ

 

Arguvan İlçesi’nde muhtarlarla toplantı yapan Ağbaba, koalisyon görüşmeleri ve 1 Kasım seçimlerini değerlendirdi. Ağbaba’nın konuşması öncesi Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kızıldaş; “Birilerin seçim sonuçlarından memnun olmaması nedeniyle bugün evlere ocaklar düşmeye başladı. Bu süreç hepimizi derinden yaralıyor. Bunun sebebini hepiniz az çok biliyorsunuz. Önümüzdeki süreçte hepimize önemli sorumluluklar düşüyor. Ülkemizin bu koşullarda yönetilemeyeceği, vereceğiniz kararlara bağlı. 1,5 yıldır ilçemizin sorunları konusunda önemli adımlar attık. Çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Arguvan için çok önemli bir proje olan ve 3,5 milyon liralık yatırım bedeli olan kültür merkezi projesi, önümüzdeki günlerde hayata geçecek. Projeye katkılarından dolayı Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Arguvan bizim için önemli bir ilçe. Türkiye için önemli bir ilçe. Depğerleriyle Türkiyeye mal olmuş bir ilçemiz. Etkisi yüksek. 1,5 yıldır başkanımız Mehmet Kızıldaş önemli işler yaptı. Kendilerine teşekkür ediyoruz. 7 Haziran’da bir seçim dönemi yaşadık. Partimiz açısından başarılı bir süreçti. Açıkladığımız seçim bildirgesini tüm Türkiye’de siyasi partiler tarafından tartışılan bir bildirge. Açıkladığımız gün Türkiye’de fırtınalar koptu, bildirgemiz ezber bozdu. İlk kez bir muhalefet partisinin seçim bildirgesine iktidar partisi muhalefet yaptı. Maliye bakanı Mehmet Şimşek ,’söylediklerini yaparlarsa ben de CHP’ye oy vereceğim.’ dedi.

IMG_0677

400 VEKİL İSTEYEN ERDOĞAN’A CEVAP

 

Seçimlerin ardından ikinci parti olduk. Halk Seçimlerde başkanlık sistemini istemiyoruz dedi. 400 vekil isteyen Erdoğan’a cevap verdi. 13 yılllık tek parti iktidarına son verdi. 3. Olarak da koalisyon kurun dedi. Biz koalisyon için elimizden geleni yaptık. Devlet Bahçeli ile Recep Tayyip Erdoğan koalisyon istemedi. Biz MHP ve HDP’nin de içinde bulunduğu bir koalisyon için çok çaba gösterdik. Ancak bu konuda başarılı olamayınca, AKP’li koalisyon görüşmeleri başladı. Biz ilkelerimizi ortaya koyduk. Türkiye’nin en önemli 5 meselesinin Anayasa, ekonomi, eğitim, dış politika ve Kürt meselesi olduğunu belirttik. Bu meselelerden hareketle 14 temel ilkemizi ortaya koyduk. Ancak bize seçim hükümeti önerildi, biz de kabul etmedik. CHP, koalisyon görüşmelerinde çok yapıcı bir rol üstlendi. Türkiye’yi hükümetsiz bırakmamak için elini taşın altına koydu.” ifadelerini kullandı.

 

 

ATAŞEHİR MALATYALILAR DERNEĞİ İLE BULUŞMA

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Adayı Veli Ağbaba, Ataşehir Malatyalılar Derneği (ATAMAD) üyeleri ile bir araya geldi. Malatya’nın önemli bir il olduğunu ve Malatyalı olmaktan onur duyduğunu kaydeden Ağbaba, “Malatya’yı temsil etmek benim için ayrı bir gurur. Türkiye’nin siyasetine damga vurmuş, İsmet İnönü ve Turgut Özal’ı Cumhurbaşkanı yapmış bir şehir. Farklı kesimlerden Türkiye’nin kültürüne katkıda bulunmuş sanatçılar yetiştirmiş. Ataşehir Dernek Başkanı ve yönetim kurulu üyelerini kutluyoruz. Doğdukları topraklara Malatya’ya hizmet etmeye çalışıyorlar. Ekmeklerini İstanbul’da kazanıp, Malatya’ya yatırım yapıyorlar. Hepsini tebrik ediyorum” dedi.

 

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN BAŞBAKAN OLMASI İÇİN

 

Ağbaba akşam saatlerinde Yeşilyurt İlçe Örgütü tarafından organize edilen Cemal Gürsel Mahallesi toplantısına katıldı. 7 Haziran seçimlerinde HDP’nin baraj problemi olmadığını dile getirdiklerini ancak buna rağmen CHP’den HDP’ye oy gittiğini kaydeden Ağbaba; “HDP’nin yine baraj problemi yok. Malatya’da, CHP’nin dışında partilerin milletvekili çıkarma şansı da yok. CHP’nin meclise daha güçlü girebilmesi için, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başbakan olması için oyların bölünmemesi gerekiyor” dedi.

189

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir