Çar. Ara 1st, 2021

Kardeş Belediye Beşiktaş’tan Arguvan Belediyesine çöp kamyonu gönderildi. Arguvan’da yoğun bir katılım ile aracın tanıtımı gerçekleştirildi. Araç tanıtım töreninde Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş teşekkür konuşması yaptı.

 

 Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, yaptığı açıklamada “Kardeş Belediyecilik Projesinin Mimarı olan Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Türkiye’ye bu projeyi duyurmaya ve yaygınlaştırmaya devam etmektedir. Kardeş Belediyecilik projesinin amacının kendi bütçeleri ile imkânsızlıklar yaşayan küçük ölçekli Belediyelere, Maddi anlamda güçlü olan belediyeler ile kardeş yapılması önemli bir çalışma olarak devam etmekte ve Türkiye’de giderek yaygınlaşmaktadır. Hizmet noktasında, maddi, manevi ve proje anlamında kardeş belediyecilik projesi adı altında destek veren Genel Başkan Yardımcımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

 

 İlk önce Ataşehir Belediyesi ile kardeş belediyecilik projesi başlattıklarını belirten Başkan Kızıldaş: “Ataşehir’den çok sayıda araç ilçemize geldi ve bu araçlar ile hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Ben buradan Ataşehir Belediye Başkanı Sayın Battal İlgezdi’ye de teşekkür ediyorum.

 

 Beşiktaş Belediyesi ile de kardeş belediye projesinde Beşiktaş Belediye Başkanı Sayın Murat Hazinedar’ın da Arguvan’a gelerek Arguvan’daki coşkuya ortak olduklarını belirten Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş: “Arguvanlılar da Beşiktaş Belediyesi başkanı ve ekibini bağrına basmıştı. O gün yapılan haberler de Yerel ve Ulusal Medya’da geniş yer bulmuştu. Çöp toplama kamyonu, yapılan protokolün sonrasında ilçemize ulaşmış oldu. Bugünden sonra hizmet vermeye başlayacaktır. Sayın Hazinedar’a da bir kez daha teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Arguvan’da yaşam kalitesini arttırmaya devam edeceklerini belirten Başkan Kızıldaş: “Daha iyi hizmeti Arguvanlılara sunacağız. ‘Yaşanabilir Bir Arguvan İçin’ yakında projelerimiz ve yeni araçlarımızı da tanıtacağız. Bu ekipteki, etkinlikteki herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 Araç tanıtım törenine Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Belediye Başkan Yardımcısı Kanber Yıldırım, CHP Arguvan İlçe Başkanı İbrahim Çopur, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Daire müdürleri, belediye personeli, bazı mahalle muhtarları, CHP Gençlik Kolları Başkanı Derviş Özfırat ve çok sayıda vatandaş katıldı.

124

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir