Paz. Eki 24th, 2021

IMG_4027

 

BATTALGAZİ BELEDİYESİ GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNİ ORTADAN KALDIRIYOR

 

 

Battalgazi’nin fiziki, sosyal ve kültürel imarının yanı sıra daha yaşanabilir bir çevre içinde projelerini hayata geçiren Battalgazi Belediyesi, görüntü kirliliği oluşturan mekanlarda çevre düzenleme çalışmaları yapıyor.

IMG_4011

Çalışmalar kapsamında Battalgazi sınırları içinde kalan eski hal binasının duvarları, ismini altın harflerle Türk tarihine yazdırmış, kahramanların isim ve temalarıyla kaplanıyor. Çalışmalarına hava şartları elverdikçe devam eden Battalgazi Belediyesi’nin bu çalışması bölge halkının da beğenisini kazandı.

 

Çanakkale Kahramanları, Elif’in Kanısı, Seyit Onbaşı, Sütçü İmam, 29 Ekim Kınalı Kuzular, Sarıkamış Cephesine giden 120 evladımız ile İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde okurken cepheye giden öğrencilerin tematik resimleri, Karikatürist Mehmet Düzenli tarafından yapılıyor.

 IMG_4007

GÜRKAN, “BATTALGAZİ’NİN GÜZELLİĞİNE GÜZELLİK KATIYORUZ”

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Battalgazi bırakabilmek için çalıştıklarını belirten Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, görüntü kirliliğini ortadan kaldırdıklarını belirterek: “Bu güzelliğe güzellik katmak için, tarihi Battalgazi Kalesini Malatya’ya kazandırıyoruz. Surlar her geçen gün ilçemizde yükselmeye devam ediyor. Kültürel mirası koruduğumuz gibi Malatya’nın turizm potansiyelini artırmasına öncülük ediyoruz.

IMG_3998

Bu potansiyeli sağlamak adına ilçe sınırlarımız içinde bulunan ve görüntü kirliliği oluşturan mekanları da düzenliyoruz. Amacımız ilçemize gelen yerli yabancı her konuğu daha temiz ve düzenli bir çevrede gezmesini sağlamak. Bu çalışmaları yaparken de Türk tarihine damga vurmuş kahramanları unutmadık. Ortaya böylesine güzel bir çalışma çıktı. Emeği geçen ve bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

135

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir