Sal. Eyl 21st, 2021

DSC_0005

 

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin ev sahipliğini yaptığı “27. Ulusal Biyofizik Kongresi’ne” katılmak üzere Türkiye’nin farklı şehirlerinden Malatya’ya gelen konuklar, Battalgazi ilçesinde bulunan Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nı gezdi.

 

 

Kervansaray’da açılan resim sergilerini ve sanat atölyelerini gezen konuklara, Ebru Sanatçısı Hasan Hüseyin Aslan tarafından kısa bir ebru sanatı gösterisi sunuldu. Malatya türkülerinin okunduğu müzik dinletisi ile unutulmaz bir gün geçiren konuklar, yetkililerden Kervansaray hakkında da bilgiler aldı. Konuklar, Kervansaray’ın yanı sıra Ulu Camii ve Sanat Sokağını da gezerek, bol bol fotoğraf çektirdiler. Konuklar gezinin ardından Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından, Çamlıca Restaurant’ta verilen akşam yemeğine katıldı.

 

????????????????????????????????????
 

 

Gösterilen misafirperverlikten dolayı mutlu olduklarını belirten konuklar, “Tarih, sanat ve kültürün buram buram koktuğu Battalgazi de unutulmaz dakikalar yaşadık. Battalgazi Belediyesi burada güzel işler ortaya koymuş. Bu durum Malatya’nın turizmine olumlu yansıyacaktır. Buraya gelip de bu güzelliklerden etkilenen çok insan vardır. Bizde çok etkilendik. Bu güzellikleri bizde gittiğimiz yerlerde anlatacağız. Bu çalışmalarda emeği geçen başta Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandılar.

130

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir