Sal. Eyl 28th, 2021
????????????????????????????????????
 

 

Battalgazi Belediyesi tarafından hizmete sunulacak olan “Hayır Çarşısı” ile ilgili çalışmalarda sona gelindi. Hayır Çarşısı’nın hizmete sunulması ile birlikte önemli bir ihtiyaç giderilmiş olacak.

 

 

Battalgazi Belediyesi tarafından yakın bir zamanda hizmete sunulacak olan “Hayır Çarşısı” ile ilgili çalışmalar aralıksız devam ediyor. Büyük oranda eksiklikleri tamamlanan Hayır Çarşısı’nın, kısa bir süre sonra hizmete sunulacağı belirtildi.

 

????????????????????????????????????
 

Hayır Çarşısı’nda ihtiyaç sahibi vatandaşların yararlanacağı belirtildi. Battalgazi Belediye başkanı Selahattin Gürkan’ın biran önce hizmete sunulması için çalışmaların hızlandırıldığı Hayır Çarşısı ile ilgili bilgiler veren Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Eyüp Önler, Başkan Gürkan’ın Hayır Çarşısı’nın biran önce hizmete sunulmasını istediğini belirterek, çalışmaların bu kapsamda tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

 

Önler, “Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde yeni bir faaliyete daha imza atmaya çalışıyoruz. Özellikle Hayır Çarşımızın Battalgazi Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın gelen vatandaşlarımızı incitmeden, duygusal hassasiyetlerine zarar verilmeden vatandaşlarımızın çok güzel bir şekilde ağırlanıp, hizmetten faydalanması için böyle bir çalışmaya karar vermişlerdi. Bizlerde bu çalışmanın uygulama noktasında son aşamaya geldik.

 

????????????????????????????????????
 

Gelen vatandaşlarımız bankamatik gibi sistemi, burada puan sistemine göre kendilerine lazım olan gıda ve giyimden faydalanacaklardır. Hayır Çarşımızın diğer belediyelerin yaptığı faaliyetlerden en büyük farkı ise, işadamlarımızın Hayır Çarşısı’na verdiği malzeme karşısında vergiden düşmüş olmasıdır. Ve biz burada Battalgazi Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile çalışıyoruz. Yapılan yardımlarda zerre kadar şüphe olmasını istemiyoruz. Doğru yerde, doğru yere ulaşılması konusunda böyle bir çalışmaya Başkanımız karar vermişti. Bizlerde artık son aşamaya gelmiş bulunmaktayız.

 

????????????????????????????????????
 

Değerli işadamlarımıza yapacakları yardımlar için teşekkür ediyoruz. Yardıma muhtaç vatandaşlarımız ise Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla bizlere ulaşmasını özellikle belirtmek istiyoruz. Bize gelen liste sosyal yardımlaşma vakfından gelecek ve bizlerde gelen listelere göre vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz.” dedi.

96

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir