Sal. Eyl 28th, 2021

DSC_7058

 

Battalgazi Belediyesi Meclisi, Ağustos ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, gündem maddeleri görüşüldü. Battalgazi Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında toplanarak gündemdeki konuları karara bağladı.

 

Toplantı başkanlığını yapan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çoğunluğu imar maddelerinden oluşan gündem toplantısına geçilmeden önce son günlerde ülkede artan terör olaylarına değinerek: “İçinde bulunduğumuz süreç sıkıntılı bir süreç. Ülkemiz ve dünya konjonktürü açısından, Türkiye’nin jeopolitik durumu açısından dikkat çeken bir süreç. Ağustos ayı meclis toplantımızı açarken şunu belirtmek istiyorum. Ülkemiz bu tür badirelerle çok karşılaşmıştır. Geçmişte de bunun örnekleri çokça yaşandı. Allah’a şükür hepsinin de üstesinden geldik, başarıyla çıktık. Bu sıkıntıları da başarıyla geçeceğiz. Ama terörü de Meclis adına tel’in etmek istiyorum. Askerimize ve polisimize sıkılan her kurşunu nefretle kınadığımı da belirtmek istiyorum. Ülkemiz, Cumhuriyetin ilk yıllarında çok daha büyük sıkıntıları bertaraf etmiştir. İnşallah bunu da bertaraf edecektir diye düşünüyorum. “dedi.

 

Battalgazi Belediyesi Meclisi, Ağustos ayı olağan toplantısı, Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan başkanlığında yapılan toplantıda, imar ile ilgili bazı gündem maddeleri İmar Komisyonu görüşü doğrultusunda kabul edilirken, bazı gündem maddeleri İmar Komisyonu’na havale edildi, bazıları ertelendi.

DSC_7093

Toplantıda daha sonra, Battalgazi Belediyesi sınırları içerisinde olan içkili yerlerin alan tespiti için Hukuk-İmar ve Çevre komisyonlarına havale edildi.

 

Toplantıda ayrıca, Battalgazi Belediyesi memur ve sözleşmeli personel için performans değerlendirme yönetmeliği ile ilgili gündem maddesi ise, Hukuk Komisyonu’na havale edildi.

 

Ayrıca, silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı ‘nda yapılacak organizasyonlar ile ilgili ücret belirlenmesi için plan bütçe komisyonuna havalesi, oy birliğiyle kabul edildi.

102

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir