Pts. Eki 18th, 2021

BSKN

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen ‘Yılın Yerel Yöneticileri’ ödülleri sahiplerini buldu. Ödül töreninde, Malatya’nın Mirası Aslantepe Projesi ile Battalgazi İlçe Belediye Başkanı Selahattin Gürkan “Yılın Belediye Başkanı” seçildi.

Hacılar Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Oğuz, amaçlarının Türk belediyeciliğine katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Tarihi ve Kültürel Mirası koruma dalında “Malatya’nın Mirası Aslantepe Projesi ile ödül alan Malatya’nın Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, yapılan hizmetlerin takdir edilmesi çalışmalarda kendilerine şevk katacağını dile getirdi. 5 yıllık zaman dilimi içerisinde hapsedilmiş bir belediye başkanlığı anlayışı içerisinde olmadıklarını ifade eden Gürkan, “Belediye başkanı bir geçmiş bin yılların belediye başkanı, gelecek yüzyılların belediye başkanı vizyonu içerisinde olması lazım. Geçmiş bin yılların belediye başkanı nasıl olursunuz?

20151226AW615354_02

Geçmiş bin yılların oluşturduğu tarihi ayağa kaldırırsınız, bin yılların belediye başkanı olursunuz. Aslantepe’nin kalelerini ayağa kaldırırsanız geçmiş 9 bin yılın belediye başkanı olursunuz. Vermiş olduğumuz hizmetler de gelecek yüzyıllara vasıl olur, o zaman da gelecek yüzyılların belediye başkanı olursunuz. Biz bu anlayış içerisinde hareket ediyoruz, bu ödüllerin bize teşvik anlamında, toplum nezdinde yapmış olduğunuz hizmetlerin takdir edilmesi, çalışmalarımızda bize şevk katması açısından önemli bir anekdottu. Bu ödülü kazanan bütün meslektaşlarımı takdir ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Ödül töreninde konuşan ev sahibi Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici de amaçlarının her konuda huzurlu bir ilçe olduğunu kaydederek; “Demokrasi sadece ülke genelinde değil, insanların yaşadığı en küçük mekanlardan büyük şehirlere kadar milli iradenin tecelli etmesi demektir. Başka bir deyişle demokrasinin kökü yerel yönetimlere dayanır. Bizim hedefimiz huzurlu bir ilçedir. Huzurlu bir ilçe derken sadece asayiş olarak değil, sağlıktan eğitime, spordan sosyal iletişime kadar geniş bir alanı kastediyoruz.” şeklinde konuştu.

109

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir