Sal. Eyl 28th, 2021

 

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından “Yılın Ahisi” seçildi. Başkan Gürkan’a "Ahilik Kaftanı", Battalgazi Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Adil Culha ve 26 yıldır Battalgazi’de esnaflık yapan Şahin Uslu tarafından giydirildi.

Malatya’nın Battalgazi ilçesindeki Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nda gerçekleştirilen törende konuşan Battalgazi Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Adil Culha, Başkan Gürkan’ı esnaflara yaptığı hizmetlerden dolayı “Yılın Ahîsi” seçtiklerini belirterek, “Battalgazi Belediye Başkanımızın esnaflara yönelik yaptığı hizmetlerden dolayı yılın ahisi olarak seçtik. Dürüst olan başkanımızın çalışmalarını takdir ediyoruz. Özellikle “Yeşil Alan” projesine sonsuz destek olacağız” diyerek, projenin Malatya için önemli olduğunu söyledi.

  Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, kendisini “Yılın Ahisi” seçen Battalgazi Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Culha ve yönetimine teşekkür ederek esnaflıkta ahilik kültürünün önemine dikkat çekti. 

 

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Gürkan’a "Ahilik Kaftanı", Battalgazi Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Adil Culha ve 26 yıldır Battalgazi’de esnaflık yapan Şahin Uslu tarafından giydirildi.

 

Not: Asıl mesleğinin öğretmenlik olduğunu bildiğimiz Selahaddin Gürkan’ın “esnaflıkla” hangi açıdan bağdaştırılarak bu ödüle layık görüldüğünü merak ediyoruz.

Hadi, çevresindeki yağcılar, buna tevessül etti, diyelim. Bu ödülü, üç dönem belediye başkanlığı yapmış bir eğitimci nasıl kabul etti? Buna nasıl izin verdi?

162

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir