Pts. Eyl 27th, 2021

Muğla Malatyalılar Derneği Başkanı Nüvit Ateş, Yeşilyurt Girişimci Kadınlar Derneği’ni ziyaret etti.

Nüvit Ateş’in Yeşilyurt Girişimci Kadınlar Derneği’ni ziyaretine Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk da eşlik etti.

Yeşilyurt Girişimci Kadınlar Derneği üyelerinin, her parçasını el emekleriyle özenerek yaptıkları, geleneksel giysili Azet Bacı ve Hamdi Dayı minyatürlerini incelediler.

Yeşilyurt Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Refika Uçar, Muğla Malatyalılar Derneği Başkanı Nüvit Ateş ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk’un derneklerini ziyaretlerinden son derece memnun olduklarını dile getirdi. Dernek üyelerinin, pek çok ürününün, Yeşilyurt kültürü bağlamında tüm Malatya kültürünü yansıttığını sözlerine ekledi.

Mehmet Kavuk, becerikli Yeşilyurtlu kadınların, özveriyle çabaladıklarını, ailelerinin nafakasını bile buraya aktararak derneği ayakta tuttuklarını, kendilerinin de derneğe arada bir destek olmaya niyetlendiklerini ifade etti.

 Muğla Malatyalılar Derneği BaşkanıNüvit Ates ise kadın girişimcilerin desteklenmesi gerektiğini, kadınların bu eserleriyle tandırda, kayısıda, meyve toplamada, yufkada, odun şeleği taşımada, kiraz yaprağı sarmada, köpük pestili sermede, çorap örmede… Yaşamın her alanında üretime katılan insanıyla yöremizin kültürünü yansıttıklarını… Turizm sezonu açıldığında il dışında tanıtımları ve ürün pazarlamasında derneğe destek olacaklarını söyledi.

 

Sultan KILIÇ    sultankilic44@hotmail.com

 

  

363

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir