Sal. Eyl 21st, 2021

DSC_8856

 

BİR LİTRE ATIK YAĞ, 1 MİLYON LİTRE SUYU KİRLETİYOR

 

Malatya Battalgazi Belediyesi tarafından bitkisel yağ kullanan işyerlerinde denetimlerin aralıksız devam ettiği belirtildi. Denetimlerin yapıldığı işyerlerinde ise, atık yağların usulüne uygun bir şekilde geri dönüşüme kazandırıldığı görüldü.

 

 

Battalgazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü denetim ekipleri tarafından bitkisel yağ kullanan işyerlerinde denetimler aralıksız devam ediyor.

 

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Battalgazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü çevre denetim ekipleri, bitkisel yağ kullanan işyerlerinde denetimlerde bulundu. Denetimler esnasında bitkisel yağ kullanan iş yerleri, atık yağların geri dönüşüme kazandırılması noktasında bilgilendirilirken, esnafların bu konuda duyarlı oldukları belirtildi.

DSC_8866

Battalgazi Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, toplanmayan ve lavaboya dökülen her 1litre bitkisel atık yağın, 1 milyon litre yer altı suyunu kirlettiği gerçeğinden yola çıkılarak, Battalgazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü çevre denetim ekipleri tarafından bitkisel yağ kullanan işyerlerinin denetlendiği belirtildi.

 

Açıklamada, bitkisel atık yağların geri dönüşüme kazandırılması noktasında, işyerlerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlarla sözleşme yapmaları ve düzenli olarak atık yağların toplanmasının amaçlandığı kaydedildi.

134

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir