Sal. Eki 27th, 2020

 

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta farklı bir coşkuyla anıldı. Ata’larına gidemeyen ve burukluk yaşayan çocuklar, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan minnet borcu ve teşekkürünü evlerinde sergiledikleri çeşitli gösteriler, şiirler ve resimlerle ATA’larına ulaştırmak için usulca gökyüzüne ve aile bireylerine sundular.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını sebebiyle gerçekleştirilemeyen kutlamalar çocukların bayram sevincini yaşamalarına engel olmadı.

Okula gidemeyen ve uzaktan eğitim sistemi veya online olarak derslerine devam eden bütün öğrenciler hazırladıkları gösterilerini bir arada olamasalar dahi arkadaşları ve 23 Nisan çocuklarıyla paylaşma fırsatı buldular.

 

Derme İlkokulu ikinci sınıf öğrencisi Merve Bozdemir, sınıf öğretmeni Bektaş Boyraz’ın öğrencilerine göstermiş olduğu teşvik ve özveriyle hazırlamış olduğu 23 Nisan isimli şiirini evde hazırlayarak bu anlamlı günde, öğretmeni ve arkadaşlarıyla paylaştı.

Seslendirdiği şiirinin sonunda “Evde Kal Türkiye” çağrısını da hatırlatan Merve Bozdemir “Biz dünya çocuklarına bu güzel bayramı armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e sonsuz teşekkür ediyorum. Yine hep birlikte coşkuyla kutlayacağımız bayramlarımız olacaktır.” sözleriyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

98

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir