Sal. Eyl 21st, 2021

Sizin asıl derdiniz ne biliyor musunuz?

Sultan KILIÇ

 

Türklerin, Kürtlerin hepsi üstüne alınmasın. Ermenilerin, Alevilerin, Süryanilerin, Ezdilerin, Çingenelerin soyunu kurutalım diyenler üstlerine alınsın, âhım onlaradır.

 

Asıl derdiniz, bu çalışkan insanların birikimlerine, mal mülklerine sahip olmaktı. Azınlıkların birikimlerine kondunuz. Yer üstünde alacağınız ne varsa aldınız. Yer üstündekilerden sonra yer altını kazmaya başladınız; hatta mezarları bile…

 

Bu katliamları, soykırımları, yağmacılığı cahil atalarımız yapmış, bir halttır etmişler, biz bu yapılan vahşeti onaylamıyoruz. Acınız acımızdır, o zalim, çıkarcı atalarımız adına özür dileriz demiyorsunuz, diyemiyorsunuz.

6- 7 Eylül Olaylarında, Maraş Katliamında, Malatya Katliamında mağazalarda ne varsa yağmalamadınız mı? Sahiplerini yerlerde sürüklemekle, kovmakla, öldürmekle kalmadınız, asıl istediğiniz malları mülkleriydi. İş yerlerinde, evlerinde ne kadar birikimleri varsa yağmaladınız. Çok uzak değil bunlar, tarihi tarihçilere bırakalım paravanının ardına saklanmayın.

Övündüğünüz atalarınız, ihtiyaç duydukça sefere çıkarmış at üstünde yalın kılıç. Komşu ülkelerin insanlarını katleder, mallarını yağmalar, kalanları haraca bağlar, işine yarayacaklarını da esir adı altında kaçırırmış. Böyle bir geçim yolu, devlet politikasına dönüşmüş.

 

Atalarınızın gerçekleştirdiği soykırımlar, katliamlar, işkenceler için özür dilerseniz atalarınızın, insanları katlederek gasp ettikleri ve size miras bıraktıkları mülkleri asıl sahiplerine geri vermek zorunda kalacağınızdan endişeleniyorsunuz. Atalarınızın, gasp ettikleri mülkler üzerinde yaşadığınızı iyi biliyorsunuz.

121

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir