Paz. Eki 24th, 2021

DSC_0104

 

ARSLANTEPE, ÇOCUKLARA VE GENÇLERE TANITILIYOR

 

Battalgazi’nin fiziki imarının yanı sıra sosyal ve kültürel inşasına büyük önem veren Battalgazi Belediyesi, ürettiği projelerle dikkatleri üzerine çekiyor.

 

????????????????????????????????????
 

 

Türkiye’nin geleceği olan çocuk ve gençlere “Arslantepe, Tarihini Çocuklara Anlatıyor” adlı proje kapsamında UNESCO Dünya Kültür Mirasları geçici listesinde yer alan Arsantepe höyüğü tanıtılıyor. Battalgazi Belediyesi, UNESCO, Anadolu Efes UNDP ve T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında çocuk ve gençler, kendi topraklarında bulunan tarihe tanıklık ediyorlar.

 

DSC_0550

Malatya’nın farklı noktalarında bulunan okullardan gelen öğrenciler, Arslantepe Höyüğü’nü gezip, Arkeolog Gülay Sert ile Arslantepe Kazı Ekibi Başkan Yardımcısı Franceska Bolossi’den bilgiler aldı. Arslantepe’den çıkan eserleri sergilendiği Malatya Müzesi’ni de gezen öğrencilere, çeşitli ikramların yanı sıra hediyelerde veriliyor.

 

 

Proje sayesinde Arslantepe Höyüğünü daha iyi tanıdıklarını belirten öğrenciler, projeden duydukları memnuniyeti dile getirerek Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a verilen hizmetten dolayı teşekkür ettiler.

129

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir