Cts. Eyl 25th, 2021

DSC_4357

 

Cumhuriyet Halk Partisi Arguvan İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi yapıldı. Tek liste halinde seçime giren Ulaş Çopur, oylamaya katılan delegelerin tamamının oyunu alarak CHP Arguvan İlçe Başkanlığı’na seçildi.

 

Arguvan Belediyesi Konferans Salonunda yapılan olağan kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Divan Başkanlığı’nı Ali Celiloğlu’nun yaptığı kongrede, faaliyet raporları okunarak üyeler tarafından ibra edildi. Ardından seçimlere geçildi.

DSC_4303

Seçime tek aday olarak katılan Ulaş Çopur, oylamaya katılan 72 delegenin tamamının oyunu alarak CHP Arguvan İlçe Başkanı seçilirken, yönetim kurulu üyeliklerine ise Naile Yıldırım, Gülegül Üstün, Barış Karael, Hüseyin Kamil Balı, Turan Aslantürk, Muhsin Korkmaz, Avni Çıplak, Mehmet Çelik, İsmail Özalp, Niyazi Akbaba seçildiler.

DSC_4368

Seçimlerde ayrıca il kongre delegeliklerine de Mehmet Kızıldaş, Kanber Yıldırım, İlhan Balı, Elif Kuşçu, Murat Yıldız, Müslüm Adıgüzelman, Hasan Karael, İbrahim Çopur, Serdar Karakuş, Turan Aslantürk, Ali Haydar Kaya, Mehmet Ali Yücel, Asgar Aslantürk, Vahap Genç, Ahmet Yılmaz, Serbülent Güzel seçildi.

VATANDAŞ OY KULLANIMI

Seçimlerin ardından, konuşan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz “Arguvan’da ilçe kongremizi gerçekleştirdik. Bu kongre sonrasında Arguvan’a yakışır bir seçim atmosferi yaşandı ve kadın başkanımız seçildi. Kadınların özellikle yer alması sevindirici bir durum. Partimiz açısından umut vaad edici. Kadınlar mutlaka siyasete adım atmalı daha fazla yönelmeli. Yeni seçilen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Partimize hizmet etmiş büyüklerimize, son seçimde birlikte çalıştığımız arkadaşlara ve eski başkan İbrahim Çopur’a da desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Tabii Arguvan CHP için önemli bir yer. Arguvan’da önemli işler ve çalışmalar Belediye Başkanımız Mehmet Kızıldaş’a da teşekkür ediyoruz.” dedi.

YÖNETİM KURULU

 

CHP Arguvan İlçe Başkanı Ulaş Çopur’da “Bizleri bu göreve layık gören ve onurlandıran tüm partililerimize şahsım ve yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Elimizden geleni yapacağımıza partimizin çıtasını daha da yukarılara çıkaracağımıza inanıyorum.” şeklinde konuştu.

 

Başkanlığa seçilen Ulaş Çopur ayrıca CHP Arguvan İlçe Başkanlığı’na seçilen ilk kadın başkan olarak kayıtlara geçmiş oldu.

322

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir