Çar. Eyl 22nd, 2021

DSC_4081

 

EVDE BAKIM HİZMETİ PROJESİ BAŞLATILDI

 

Arguvan’da yaş ortalamasının yüksek olması sebebiyle kış aylarında soba kurmak isteyen vatandaşlara Arguvan Belediyesi tarafından kurulan ekip, yardım hizmeti verilmeye başlandı. Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş da soba kurdu.

 

İlçedeki yaşlı ve ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılayan ekipler Belediye’ye gelen talepler doğrultusunda evlere giderek sorunlarının çözümünü kolaylaştırıyor.

 

Soba kurulumunda bizzat bulunan Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş soğukların artması ile sobalarını kurmakta zorluk çeken yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara olanakları ölçüsünde desteklerinin devam edeceğini söyledi.

 

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş “Kış aylarının gelmesi ile soba kurmakta, odun taşımakta zorluk yaşayan yaşlılarımız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın odun, kömür taşıma, soba kurmak ve temizliğinin kapsadığı Evde Bakım Hizmeti projesinin amacı yaşlılarımız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza rahat bir ortamda yaşam sağlamak.” dedi.

DSC_4078

Başkan Kızıldaş “Talep doğrultusunda ilerleyen dönemlerde de projeyi daha da kapsamlı hale getireceğiz. Yaşlılarımız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız onların yanlarında olduğumuz bilsinler” ifadelerini kullandı.

 

Evde Bakım Hizmeti projesinin uygulandığı ev sahibi Yıldız Güven ise “Allah sizden razı olsun. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin. Başta Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

 

Bu hizmetten yararlanmak isteyen ve yardıma muhtaç vatandaşların, Arguvan Belediyesi’nin 0 422 771 20 06 no’lu telefonunu arayarak, evde bakım hizmetinden yararlanabiliyorlar.

188

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir