Sal. Eyl 21st, 2021

 

 

 

Başkanlığına seçilen Turan Aslantürk’e ziyaretler devam ediyor. Başkan Aslantürk’ü son olarak Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ziyaret etti.

 

 Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ve Belediye Başkan Yardımcısı Kanber Yıldırım, Arguvan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Turan Aslantürk ve Arguvan Ziraat Odası Meclis Başkanı Merdan Barut’u ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler.

 

 Arguvan Ziraat Odası ziyaretinde konuşan Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, yaptığı açıklamada “Kısa bir süre önce Ziraat odası seçimi yapıldı. Bu seçimde yönetim değişti. Yeni bir yönetim yeni bir anlayış geldi. Biz umuyoruz ki yeni yönetim, yeni kan, yeni anlayış, Arguvan’daki çiftçilerin, üreticilerin sorunlarına çözüm bulmada, yardımcı olmada, destek olmada önemli bir adım atacaktır. Bunun inancı içerisindeyiz. Bizde yerel yönetim olarak Arguvan ziraat odası ile birlikte ortak projeler yapabiliriz. Son çıkan yasa ile Belediyelerin çiftçilere ve üreticilere destek ve yardım etme noktası yasal bir boyutta kazandı. Bu anlamda biz Arguvan Ziraat Odası yeni yönetimi ile uyum içerisinde olacağımızı düşünüyoruz. Umuyoruz ki bundan sonra ki çalışmalarda da yerel yönetim olarak her zaman destek olacağımızı belirtiyorum” açıklamasında bulunarak yeni yönetime hayırlı olsun dileklerini de iletti.

 

 Arguvan Ziraat Odası Başkanı Turan Aslantürk’te yaptığı açıklamada: “Başkanımızın nezaket ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Başkanımızın söylediği gibi bundan sonra da birlik içerisinde planlamalarımız ve projelerimiz olacaktır. Arguvan’daki çiftçiler ve ziraatçılar için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Faydalı bir şekilde bütün projelerimizi yapacağız. Söz verdiğimiz gibi selektör konusunda, soğuk hava deposu konusunda, kavun yetiştirmede iyi tarım konusunda, organik tarım konusunda bütün çalışmalarımızı yürütüyoruz. Eski bir anlayış içerisinde olmayan yeni bir yönetim olarak geldik. Bu süreç içerisinde bize destek olan sayın belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Belediye başkanımızın Arguvan’ımıza ve çiftçilerimize her türlü desteğini sürdüreceğine eminiz.” diye konuştu.

184

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir