Paz. Eki 24th, 2021

IMG-20151116-WA0001

 

Kömürlük, Kututtaş, Güngören, Alhasuşağı, Çakmak, Gökağaç ve Çobandere Köyleri Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi öncülüğünde yürütülen Şotik Havza çalışması, 160 bin fidan dikimiyle çalışmalarına hız verdi.

Arapgir Eğnir mahallesinde dikimi tamamlanan 160 bin fidan içinde sarıçam, ardıç, alıç, yaban armudu (mozzik), karaçam ve sedir bulunmakta.

IMG-20151116-WA0000 - Kopya

Çalışmaya destek olan Elazığ Bölge Müdürü Ziya Polat, Malatya İşletme Müdürü Cengiz Mamur, Hekimhan Ağaçlandırma Toprak Muhafaza Şefi İhsan Karanfil ve Darende Ağaçlandırma Toprak Muhafaza Şefi Gülşen Bozkur’un ekip çabalarıyla Arapgir Eğnir mahallesindeki çalışma tamamlandı.

IMG-20151116-WA0002 - Kopya

Kömürlük, Kututtaş, Güngören, Alhasuşağı, Çakmak, Gökağaç ve Çobandere Köyleri Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük: “Bu konuda gösterilen çabalar, umarım gelecek kuşaklar tarafından anlaşılacak. Biz hep doğadan aldık ve ilk defa bölgemizde doğaya bir şey vermeye çalışıyoruz. Bu konuda katkısı ve emeği olan herkese en içten duygularımla teşekkür etmek istiyorum.” dedi. Çalışmaların Arguvan’ın bazı mahallelerin de devam etmesi plan dâhillinde devam edecek.

 

127

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir