Çar. Ara 1st, 2021

         Arguvan konulu şiir yarışması düzenleniyor

Sultan KILIÇ

İnönü Üniversitesi, Arguvan Kaymakamlığı ve Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından 24 Nisan 2014 tarihinde Malatya İnönü Üniversitesi yerleşkesinde düzenlenecek olan “4. Ulusal Arguvan Sempozyumu”  kapsamında ödüllü şiir yarışması yapılacaktır.

Arguvan konulu şiir yarışmasına yurt içinden ve yurt dışından isteyen herkesin katılabileceği tertip komitesince bildirilirken yarışma koşulları ve dereceye girecek olanların ödüllendirilme koşulları da açıklandı.

1. Yarışmaya katılan şiirlerin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekir.

2. Her yarışmacı, yarışmaya iki (2) şiirle katılabilir. Biçim yönünden herhangi bir sınırlama yoktur.

3. Yarışmaya rumuz ile katılacaktır. Rumuz, şiirin ilk sayfasında sol üst köşeye yazılacaktır. Yarışmaya katılan kişinin T.C. kimlik no, kimlik ve adres bilgileri, telefonu, e-posta adresi üzerine rumuz yazılmış küçük bir zarfa konulmalı. Bu zarf ve eserin 3 (üç) adet kopyası bir başka zarfa konularak yarışmaya müracaat edilmeli.

4. Şiirler bilgisayarla Word formatında A4 kâğıda Times New Roman yazı tipi ile 12 punto ile ya da okunaklı el yazısıyla A4 kâğıdına yazılmış olmalıdır.

5. Yarışmaya katılan şiirler eser sahibine geri verilmeyecektir. Eserlerden uygun görülenler, herhangi bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın, istendiği takdirde İnönü Üniversitesi,   Arguvan Kaymakamlığı ve Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından bir kitapta yayımlanacaktır.

6. Yarışmaya katılan eserler üzerinde seçici kurul tarafından dilbilgisine ilişkin düzenlemeler yapılabilir.

7. Yarışmaya şiir gönderen şairler bu şartları kabul etmiş sayılacaktır.

 

Yarışmada değerlendirmeye alınmayacak şiirlerin özellikleri de şöyle sıralandı:

 

Temel değerlerle örtüşmeyen şiirler

Daha önce herhangi bir yarışmaya katılan ya da herhangi bir yerde yayımlanmış şiirler,

Yazar olarak altında imzası bulunan kişiye ait olmayan, bir yerden tamamen ya da kısmen kopyalanıp yarışmaya gönderilen şiirler,

Çok sayıda yazım ve noktalama hatası içeren şiirler,

Başvuru tarihinden sonra teslim edilen şiirler,

 

Eserlerin teslim tarihi ve yeri

 

Eserler 25 Mart 2014 tarihine kadar “Ali Askar Şahin, 19 Mayıs Mahallesi, 19 Mayıs Caddesi, 19 Mayıs Apartmanı, No: 62/7 İncirli, Keçiören/Ankara” adresine elden, posta veya kargo yoluyla ulaştırılacaktır. Posta veya kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Eserlerin değerlendirilmesinin ardından dereceye girenler, 15 Nisan 2014 Salı günü, web ve Facebook sayfalarında duyurulacaktır.

 

24 Nisan 2014 Perşembe, Malatya İnönü Üniversitesi yerleşkesinde yapılacak törende dereceye giren şiirlerin şairleri ödüllendirilecektir.

 

Dereceye giren eserin yukarıda belirtilen şartlara uygun olmadığı sonradan anlaşılırsa ödül, kanuni faiziyle birlikte geri talep edilir. Ödülü iptal olan eser sahibinin yerine bir diğer ödül sahibi geçirilemez. Dereceye değer eser bulunamazsa ödül verilmez.

sultankilic44@hotmail.com

177

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir