Cts. Eyl 25th, 2021

 

Ağbaba: “Arguvan’ı kültür başkenti yapacağız!”

 

Kardeş Belediyeler Projesi kapsamında Arguvan’la kardeş olan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’a Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş bir bağlama hediye etti. Coşkulu kalabalığa hitap eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Arguvan’ı Malatya’nın kültür Başkenti yapacağız” dedi.

 

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın koordinatörlüğünde hızla büyüyen Kardeş Belediyeler Projesi Malatya’da da vücut buldu. İstanbul Beşiktaş Belediyesi ile Malatya Hekimhan ve Arguvan Belediyeleri kardeş oldular.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ile Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Arguvanlıların sevgi gösterileriyle karşılandı.  Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş: “CHP’nin sosyal demokrat belediyecilik anlayışını tüm Türkiye’ye yaymaya çalışan, genel başkan yardımcısı olduktan sora çok önemli bir projeyi hayata geçiren, bu projenin başarılı olması için tüm Türkiye’yi karış karış gezen, kıt imkânlarla hizmet vermeye çalışan belediyelere batıdaki belediyeleri kardeş yaparak bizleri hizmet noktasında rahatlatan Veli Ağbaba’ya teşekkür ediyorum.” dedi.

 

CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise yaptığı konuşmada; “Kardeşlik köprüleri atıyoruz. Beşiktaş ile Arguvan kardeş oldular.Bu kardeşlik Arguvan’ı daha iyi noktaya taşıyacak.”dedi.

 

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, “Bizim görevimiz imkânlarımızı kardeşlik için, barış için kullanmak. Biz bu duygularla Arguvan’dayız. Bir kucaklaşmayı gerçekleştiriyoruz. Sayın Genel Başkan Yardımcımızla uzun yıllardır birlikteyiz. Özgürlükçü sosyal demokrasi için, çağdaş Türkiye için çalışacağız.2023’te birilerinin farklı niyetlerine karşı Çarşı, Beşiktaş ve biz mücadele edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Sizi yürekten seviyoruz. Siz bu topraklarda barışın, hoşgörünün, kardeşliğin tohumunu yeşertiyorsunuz. Burası Pir Sultanların, Hacı Bektaş-Velilerin memleketi. Onların ektiği tohumları yeşertiyorsunuz. Her şeye rağmen birliğimizi bozmayacağız. Türkiye, Irak-Suriye değilse, Kobani’de Kürt olduğu için, Telafer’de Türkmen olduğu için saldırıya uğramıyorsa, herkesin borçlu olduğu şey: Laik, demokratik Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk’tür” dedi.

 

Ağbaba: “Beşiktaş’tan gelip sizlere dostluk elini veren belediye Başkanımız Murat Hazinedar’a teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin en başarılı belediye başkanlarından birini size yoldaş eyledik. Arguvan ve Hekimhan’da çok başarılı işlere imza atacağız. Arguvan’ı Malatya’nın kültür merkezi yapacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’a bir bağlama hediye etti.

 

126

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir