Sal. Eki 20th, 2020

 

 

“ARGUVAN’DA RAHAT BİR YAŞAM İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

 

 

Arguvan Belediyesi alt yapı çalışmalarının ardından üst yapı çalışmalarına da hız vererek 2018 yılına hızlı giriş yaptı.

 

 

Çalışma yapılan alanlarda inceleme gezisi yapan  Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş “Alt yapı çalışmalarımız sona doğru geldi. Birçok mahalle ve ilçede olmayan yağmursuyu projemizi de Yeni Mahalle’mizde gerçekleştirdik. Şimdi de üst yapıya başladık. Üst yapı olarak da mahalledeki kaldırım çalışmalarımıza başladık.” dedi.

 

Başkan Kızıldaş, “Kaldırımlarla birlikte mahallelerimizdeki dar sokakların kilit taşı yapılması gereken yerleri kilit taşı yapacağız. Altyapıdan dolayı çamur içerisinde olan bazı sokaklarımızı, caddelerimizi de malzeme dökerek burada yaşayan vatandaşlarımızın daha rahat evlerine gidebilmeleri, ulaşım sağlayabilmeleri açısından çalışmalarımızı olağan hızıyla sürdürüyoruz. Belki kış mevsimi olması nedeniyle yağmurun da yağması nedeniyle, zaman zaman mahallelerimizde vatandaşlarımız sıkıntı çektiler. Ama bizde onların sabırları içinde teşekkür ediyoruz. Sonuçta bu hizmetler Arguvanlılar için daha rahat yaşamaları, daha sağlıklı su içebilmeleri, daha güzel bir ilçede yaşamaları adına veriliyor. Üst yapıyı da bitirdikten sonra uzun bir süre Arguvan’da alt yapı problemi olmayacaktır.” şeklinde konuştu.

 

Yapılan çalışmalarda yoğun çaba gösteren personellerine de teşekkür eden Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş “Belediye personelimiz ile beraber yağmur, yaş, kar-kış demeden bu soğukta Arguvanlıların daha rahat yaşayabilmeleri için, evlerine rahat ulaşabilmeleri açısından çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Mahallelerde sahada çalışan personelimize de emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

2018 yılı için dileklerini de dile getiren Kızıldaş “Yeni yılın ilk günü olması nedeniylede 2018 yılının Ülkemize barış, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, tüm Malatya ve Arguvanlı hemşerilerimizin yeni yılını kutluyorum.” dedi.

 

64

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir