Sal. Eyl 21st, 2021

 

 

 Arguvan’a bağlı Yukarı Sülmenli Mahallesinde (köyünde) bulunan Şehit Tuncay Göksu İlk ve Ortaokulu’ndaki Karne heyecanına Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’da ortak oldu. Başkan Kızıldaş, daha önceki ziyaretinde bilgisayar eksikliğinin okulda yaşanmasını belirten Okul Müdürü Sevda Karagöz’ün sözleri üzerine karne gününde okula dizüstü bilgisayarlar bağışında bulundu. Arguvan Belediyesi’nin olanakları dâhilinde eğitime desteğini devam edeceğini belirten Başkan Kızıldaş, önce karneleri dağıttı sonra sürprizi yaptı.

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, yaptığı açıklamada: “Daha rahat eğitim verebilmeniz açısından, günümüz koşullarında teknolojiyi daha aktif kullanarak, eğitimin kalitesini ve seviyesini yükseltebilmek açısından ihtiyacınız olduğunu söylediniz bizlerde Arguvan Belediyesi olarak tüm okullarımıza olduğu gibi sizin okulunuzun ihtiyaçlarını karşılamakta olanaklarımız ölçüsünde buna gayret gösteriyoruz. Bizde bu dizüstü bilgisayarları karne gününe denk getirerek anlam katmak istedik. Çocuklarımızın iyi eğitimi alabilmelerinde bir şeyler yapabiliyorsak bizim için mutluluk verici bir durum. Biz, eğitimin bir ülkenin geleceğinde ne kadar yer tuttuğunu biliyoruz. Çocuklarımız bu ülkenin geleceği. Üzerimize düşeni yapacağız.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hafız İmer: “Başkanımızın eğitimci olmasından dolayı bütün okullarımıza yardımlarını esirgemiyor. Belediyemizin imkânları dâhilinde hep yanımızda. Yaptıkları hizmetlerden dolayı Karne gününde dizüstü bilgisayarları hediye eden başkanımıza teşekkür ediyorum.  Böylesi bir günde gerçekten çok anlamlı olduğunu düşünüyorum” dedi. Çocuklara güvendiklerini belirten İmer ‘Bol Bol Kitap okuyun.’ uyarısında bulundu.

Şehit Tuncay Göksu İlkokulu Müdürü Sevda Karagöz ise “Eğitimci bir Belediye Başkanımıza kendi şahsım adına söylüyorum hayranım. Eğitime bu kadar destek vermesi bizleri çok mutlu ediyor. Aslında sadece eğitimi değil diğer çalışmalarına da şahit oluyoruz. Bizim gerçekten bilgisayarlara ihtiyacımız vardı. Bu bizim için büyük bir eksikti. Bunun için Belediye başkanımıza gerçekten canı gönülden çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Karne dağıtım gününe Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hafız İmer, Şehit Tuncay Göksu İlk ve Ortaokulu Müdürü Sevda Karagöz katıldı.

 

 

 

Anaokulu öğrencilerine ise Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş tarafından çeşitli oyuncaklar hediye edildi.

128

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir