Paz. Eki 24th, 2021

125454

 

Ülker Sports Arena, Ataşehir Belediyesi ve ÇEVKO işbirliği ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün katkılarıyla; çevre bilincini basketbol sevgisi ile pekiştirmek amacıyla 2012-2013 sezonunda başlatılan “Yeşil Pota Temiz Doğa” projesi kapsamında geri dönüşümlü atıkların toplanma bilincini kazanmaları için Arguvan’da öğrencilerin katılması sağlandı.

Proje, 4. yılında geri dönüşümlü atıkları toplayarak doğanın korunmasına katkıda bulunan öğrencilere ve çevre dostlarına farklı sürprizler sunuyor.

 

Bu yıl şenlik formatında düzenlenen etkinliklere ve şenliklere Türkiye’nin farklı illerinden de çocuklar davet edildi. Proje kapsamında 27 Aralık 2015 Pazar günü düzenlenecek ilk etkinlikte Arguvan’dan en çok geri dönüşümlü atık toplayan Atmalılar İlköğretim Okulundan 12 öğrenci ve 2 öğretmen ağırlanacak.

 

Proje kapsamında etkinliğe katılmaya hak kazanan Atmalılar İlköğretim Okulu öğrencilerini Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hafız İmer, Belediye Başkan Yardımcısı Kanber Yıldırım, Atmalılar İlköğretim Okulu Müdürü Duygu Şirolu, öğretmen ve öğrencileri Malatya Havaalanına yolcu ettiler.

 

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, “Projenin İstanbul ayağında Ataşehir Belediyesi ve Fenerbahçe Spor Kulübü oluştururken Arguvan ayağını ise Arguvan Beledieysi ile Arguvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü oluşturduğu önemli olan “Yeşil Pota Temiz Doğa” projesi ile Arguvan’ında Ataşehir Belediyesi ile Kardeş Belediyecilik projesi kapsamında geri dönüşümlü atıkları toplayarak doğanın korunmasına katkıda bulunmalarını amaçlayan Arguvan’daki bütün okulların katıldığı ve en çok geri dönüşümlü atık toplayan Atmalılar İlköğretim Okulu İstanbul’daki etkinliğe gitmeye hak kazandı.

 

Çevreye karşı sorumluluk küçük yaşlarda edinilir. Ben bu projenin Türkiye’nin her tarafına yayılmasını arzu ediyorum. Doğa’nın kıymetini bilmek zorundayız. Bu projeyi gerçekleştiren ve Arguvan’ında yer almasını sağlayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Arguvan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hafız İmer ise “Öylesi bir projeye Arguvan’ın da dâhil olması bizleri sevindirdi. Buradaki amaç Arguvan Belediyesi olsun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olsun çevre bilincini oluşturmaktı. Çevrenin temiz tutulmasına yönelikti. Emeği geçen Ataşehir Belediyesine, Arguvan Belediyesine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, okul müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.” dedi.

atma

Atmalılar İlköğretim Okulu Müdürü Duygu Şirolu ise: “Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize bu fırsatı yaşattıkları için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel bir gezi olacak öğrencilerimiz için. İkinci dönem nisan ayında TEOG sınavı olacak; onun içinde moral ve isteklendirme çok yüksek olacak.” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından öğrenciler Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’a çiçek armağan ettiler. Öğrenciler ve öğretmenler daha sonra havaalanına uğurlandı.

 

27 Aralık 2015 Pazar günü Saat 14.00’te Novada Alışveriş Merkezi’nde “İrem ve köpeği Cash” ve “İllüzyonist Volkan Tunç”un gösterileri ile başlayacak olan şenlikte GRİPİN de çocuklara eşlik edecek. Öğrenciler gösterilerden sonra saat 18.00’de başlayacak Fenerbahçe-Royal Halı Gaziantep maçını da izleyecekler…

164

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir